koncert

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin

koncert

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin - Bilety na koncert

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin stworzyli wspólnie wyjątkowy projekt z serii "Great American Songbook". Ten pierwszy zaśpiewał doskonale, jak zawsze, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Stevie Wondera, Davida Bowiego oraz Billa Withersa. Podczas koncertu usłyszymy także piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność. Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane. Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się aż na dwustu płytach, z czego szesnaście pokryło się „złotem”, a trzy „platyną”. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.

Program koncertu:

1. Imagine (John Lennon)

2. This Is Not America (Dawid Bowie / Pat Metheny / Lyle Mays)

3. What's Going On (Marvin Gaye)

4. My Cherie Amour (Stevie Wonder, Sylvia Moy, Henry Cosby)

5. Satisfaction (Mick Jagger / Keith Richards)

6. Yesterday (Lennon / McCartney)

7. Ribbon In The Sky (Stevie Wonder)

8. Alfie (Burt Bacharach / Hal Dawid)

9. Lovely Day (Bill Withers / Skip Scarborough)

10. Tears In Heaven (Eric Clapton / Will Jennings)

11. What A Wonderful World (Bob Thiele / George David Weiss)

Koncert w składzie:

Mieczysław Szcześniak – śpiew

Krzysztof Herdzin – aranżacje, fortepian, śpiew

Robert Kubiszyn – kontrabas

Cezary Konrad – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin

Kapitalni muzycy i koncert. Dzięki!
Kolejny raz uczestniczyłam we wspaniałej "uczcie muzycznej", jaka odbywa się BOK. Niedzielny wieczór z Mietkiem Szcześniakiem i Krzysztofem Herdzinem Trio to był wspaniały wieczór. Zdecydowanie polecam! Dyrekcji BOK gratuluje odwagi i pomysłów w organizacji koncertów. Liczę na więcej...
Występ super, chociaż piosenki ciut przeaaranżowane
Koncert świetny, muzycy wspaniali- jednym słowem- super.
Wspaniały, cudowny, kameralny występ znakomitego artysty. Sledzę karierę p. Mietka od początku. Nie ma drugiego artysty o takiej skali głosu. Jestem zachwycona.
Fenomenalny koncert jazzowych aranżacji klasyki muzyki pop. Świetny muzycznie i okraszony wspaniałymi komentarzami i konfernasjerką panów Szcześniaka i Herdzina. Technicznie bardzo dobry w klimatycznym i nowoczesnej sali koncertowej. Gorąco polecam zarówno artystów jak i miejsce.
Bosko!

Polecane z kategorii koncert