koncert

Mietek Szcześniak - Nierówni

koncert

Mietek Szcześniak - Nierówni

Mietek Szcześniak - Nierówni - Bilety na koncert

Zapraszamy na koncert Mietka Szcześniaka w Wytwórni, podczas którego usłyszymy utwory z płyty "Nierówni". Nagranie tego albumu było marzeniem Mietka od wielu lat. Wybrał 11 wierszy ks. Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Zamierzenie było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta tak, aby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i ot - po prostu. Zupełnie jak w wierszach księdza Twardowskiego.

Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora - ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossanovy, samby, chorinjo, sao.

Album jest w całości nagrany akustycznie. Ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę - został nagrany przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na nim instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki oraz kwartet smyczkowy.

Tak o pomyśle na płytę mówi sam artysta: „Esencja ks. Twardowskiego jest lekka, niełatwa, ale przyjemna. Dlatego dałem jej formę słoneczną, rytmiczną i pozytywną – bossa novę, sambę chorińjo, sao. Żeby było organicznie i prawdziwie – zagrali moi brazylijscy koledzy instrumentaliści oraz polskie smyki”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mietek Szcześniak - Nierówni

Cudowny koncert.Klasa sama w sobie.To szczęście, że mamy na polskiej scenie taką osobowość muzyczną.Subtelność, talent,niezwykły głos,świetny kontakt z publicznością,pokora.Niech inni muzycy zadufani w sobie biorą przykład bo to naprawdę wielki artysta.No i oczywiście rewelacyjni muzycy zaproszeni do współtworzenia płyty i uczestniczący w koncercie - brazyliczyk Paulinho Garcia, Marcin Pospieszalski i pozostali.Prawdziwa uczta dla ducha.
Koncert znakomity, ale czy nikt z organizatorów nie widział, że p. Mietek pokazuje, że skończyła mu się woda w butelce. Dopiero pani z widowni zareagowała na ten sygnał.

Polecane z kategorii koncert