koncert

Mike Parker’s Trio Theory

koncert

Mike Parker’s Trio Theory

Mike Parker’s Trio Theory - Bilety na koncert

Mike Parker (NewYork) - double bass
Frank Parker (Chicago) - drums
Sławek Pezda (Krakow) - tenor saxophone

"Dla wszystkich akustycznych zespołów jazzowych ta grupa przekazuje elektryzującą obecność ... Parker i współpracownicy tworzą muzykę, która jest sensowna i inspirująca" - All About Jazz

"Pomysłowa synteza wszystkich gatunków muzycznych; Niepozorne połączenie Charliego Parkera z zębem Michaela Jacksona, prowokacyjne wyzwanie godne Johna Zorna ... Tak, jakim jazz powinien być: oryginalny, świeży, nieprzewidywalny, symbiotyczny w improwizacji grupy, a wszystko to z poczuciem sensu i humoru.' - JazzPRESS

Nowojorski basista i kompozytor Mike Parker dołączył do dwukrotnego laureata Grammy Franka Parkera (Kurt Elling Quartet) na perkusji i krakowskiego saksofonisty tenorowego Slorku Pezda.

Razem tworzą format trio jazzowego i wstrzykują w niego surową energię Rock, dynamiczną wrażliwością Classical, teksturalną paletą Avant-Garde oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodności Modern Jazz.

Trio zrodziło się w listopadzie '14, grając maratońską trasę koncertową 27 koncertów w ciągu 27 dni. Od tego czasu zagrało ponad 150 koncertów w 9 krajach, w tym Festiwalu Jazzowego w Krokusie, Festiwalu Jazzowego w Pradze, Festiwalu Jazz Goes To Town, Festiwalu MediaWave, Festiwalu Jazzire'a, Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Targu Mures (RO), i wiele innych. W kwietniu ’16 roku wydali trzeci album Parkera, "Alive Out There", nagrany na żywo podczas trasy Fall '15.

Wiosenna trasa '17 poprowadzi z Chorwacji i Słowenii do Estonii i Łotwy przez wiele europejskich krajów.

www.mptheory.com

https://www.facebook.com/MikeParkersUnifiedTheory

Videos:

'Rob Ford 4 PM' - https://www.youtube.com/watch?v=6MtnHqbwQfg&feature=youtu.be&t=28s

'Pociąg do Pezda' - https://www.youtube.com/watch?v=CWGSrQszvg0

'Arctica' - https://www.youtube.com/watch?v=ZahWDV2iAw0

'Kobra Kai Dance Remix' - https://www.youtube.com/watch?v=LSupRkSGBg4&feature=youtu.be&t=27s

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mike Parker’s Trio Theory

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert