koncert

Mistrz i uczeń - słynne arie operowe i przeboje z musicali

koncert

Mistrz i uczeń - słynne arie operowe i przeboje z musicali

Mistrz i uczeń - słynne arie operowe i przeboje z musicali - Bilety na koncert

KONCERT NA DZIEŃ KOBIET

Agnieszka Kurowska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Wokalno-Aktorskiego, w klasie doc. Magdaleny Bojanowskiej. Studia ukończyła w 1986 r. z wyróżnieniem i nagrodą dla najlepszego studenta roku. Laureatka konkursów wokalnych im. Jana Kiepury (1986), Karola Szymanowskiego (1987), Adama Didura (1989). W latach 1984–1985 była adeptką-solistką w Teatrze Wielkim w Warszawie, dwukrotnie — stypendystką Ministra Kultury i Sztuki.
W latach 1985–2009 solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracowała z Teatrem Wielkim — Operą Narodową, Operą Bałtycką, Teatrem Wielkim w Poznaniu. W 1987 r. zagrała rolę Fiordiligi, w filmowej wersji opery Cosí fan tutte, w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego. Ma w swoim repertuarze ponad 40 pierwszoplanowych ról operowych (w tym 18 mozartowskich), a także partie oratoryjne od baroku do współczesnych, pieśni impresjonistów francuskich i romantyków rosyjskich oraz niemieckich, ale szczególnie ceni sobie muzykę polską.
Brała udział w festiwalach Mozartowskich, m.in. w Madrycie, El Escorial, Roubaix, w Pradze, Sewilli, Cordobie, Alicante, Santiago de Compostela, Festival de Opera de la Coruńa, Klangbogen Wien, Carinthischer Sommer Villach, Liege, Bejrucie, Vratislavia Cantans, Drezdner Musikfestspiele, Dniach Muzyki i Teatru w Poznaniu, Bydgoskich Festiwali Operowych i Festiwalu Paschalnym w Operze Narodowej, „Porozumienie’’ we Wrocławiu i in. Koncertowała w większości krajów Europy, w Izraelu, Japonii, Libanie i Indiach.

Jest pedagogiem w Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina

Podczas koncertu, wspólnie ze swoją uczennicą Sylwią Olejniczak, wykona słynne arie operowe i przeboje z musicali. Akompaniament Viola Łabanow.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mistrz i uczeń - słynne arie operowe i przeboje z musicali

Niestety tym razem jestem rozczarowana, liczyłam na słynne arie operowe a okazało się że głównie był to benefis, a więc 3/4 czasu rozmowa z Panią Agnieszką Kurowską. Plakaty powinny informować jaki jest zarys wydarzenia. Dodatkowo publiczność nie umie się zachować jak należy strasznie szeleszcząc papierkami, co dla mie jest karygodne w wykonaniu "starszych pań"
Plakat oraz opis imprezy wprowadzały w błąd, bo był to benefis, a nie koncert. Zdecydowanie za mało muzyki, stąd niższa ocena. Nie zmienia to faktu, że benefis oraz wykony były bardzo przyjemne.
Impreza wyśmienita. Bardzo dobrze zorganizowana! Jedyne co można zarzucić to za bardzo rozkręcona klimatyzacja, która wiała po szyi.

Polecane z kategorii koncert