koncert

Mistrzowie muzycznych krajobrazów - Vivaldi/Morricone

koncert

Mistrzowie muzycznych krajobrazów - Vivaldi/Morricone

Mistrzowie muzycznych krajobrazów - Vivaldi/Morricone - Bilety na koncert

Zapraszamy na niecodzienną, muzyczną ucztę w wykonaniu wybitnego wirtuoza skrzypiec – Krzysztofa Jakowicza. Artyście towarzyszy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod kierownictwem artystycznym Jana Lewtaka.
W tym wyjątkowym koncercie obok pereł muzyki barokowej zabrzmią przeboje Ennio Morricone. To niepowtarzalna okazja wysłuchania słynnych „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego, słynne tematy z takich filmów jak „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Wydarzyło się kiedyś na Dzikim Zachodzie” czy „Zawodowiec”. W partiach solowych swe umiejętności zaprezentują utalentowani soliści: Magdalena Schabowska (sopran), Joanna Monachowicz (obój), Krzysztof Bednarczyk (trąbka) i Maria Lewicka (flet).
Krzysztof Jakowicz – występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu oraz jako solista i z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, Bamberger Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, ORTF z Wiednia, Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, WDR z Kolonii, Orchestra National de France. Występował na wielu festiwalach muzycznych takich jak: Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Warszawska Jesień, w festiwalach w Edynburgu, Londynie i Bregenz, a także Festival De Paris, Festival Vlaanderen, Wiener Festwochen.
Jest laureatem nagród Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych pierwszego i drugiego stopnia za upowszechnianie kultury polskiej poza granicami kraju. Otrzymał również nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania polskiej muzyki współczesnej. W 1986 roku za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na festiwalu "Warszawska Jesień" (Łańcuch II - Witolda Lutosławskiego) otrzymał statuetkę Orfeusza, a w 1989 roku za płytę z tym utworem, został uhonorowany nagrodą krytyków francuskich Diapason d'Or. W 1995 roku z okazji 50-lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych wystąpił na uroczystym koncercie w Paryżu z I Koncertem Karola Szymanowskiego. W 1997 otrzymał za nagranie Partity Witolda Lutosławskiego nagrodę fonograficzną Fryderyk '96. Odznaczony został również Złotym Krzyżem Zasługi. Organizator: Wolskie Centrum Kultury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mistrzowie muzycznych krajobrazów - Vivaldi/Morricone

Bardzo piękny koncert. Czuliśmy się jak w innej rzeczywistości. Więcej takich realizacji i w innych parkach Warszawy. To promocja prawdziwej kultury. Uwaga: Zbędna ilość ochroniarzy - to rozbija atmosferę
Wspaniały koncert łączący muzykę poważną z utworami Ennio Morricone. Po prostu rewelacja!!! Znakomicie wykonane utwory i przepiękny, zapierający dech w piersiach głos Pani Magdaleny Schabowskiej.
Wspaniały koncert. Organizatorzy świetnie się spisali!
Ciekawe połączenie muzyki baroku z kompozycjami Enio Moricone. Wysoki profesjonalizm wykonawców. Pomysł koncertu się sprawdził. Brawo.
REWELACJA!!! A sopran - Magdalena Schabowska - światowy głos!!!!!!!
Koncert cudowny!!!!!!!!!! Nagłośnienie Super!!!!! Tylko firma www.biletyna.pl sprzedała bilety z adresem Wolskiego Centrum Kultury ul. Obozowa 85. Obok numerów miejsc nie było mowy o miejscu koncertu czyli o Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, Elekcyjna 17 Info było podobno w mailu...Jestem zniesmaczona przekazem mailowym informacji. Bilet to bilet! Spóźniłam się 30 min.
Cena biletu nieadekwatna do komfortu siedzenia. 50 zł za zwykłe, twarde rozkładane krzesełko (w ofercie figurowało jako 'wyściełane'). Mam zastrzeżenia co do nagłośnienia, użycia podkładu muzycznego z płyty. Wiem, ze na podobną imprezę do Parku Sowińskiego już się nie wybiorę.
Wspaniały koncert bo i muzycy cudowni, repertuar marzenie - nagłośnienie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Na pewno wezmę udział w kolejnych koncertach. Świetny pomysł by przenieść klasykę w plener.

Polecane z kategorii koncert