koncert

Młynarski Kameralnie

koncert

Młynarski Kameralnie

Młynarski Kameralnie - Bilety na koncert

Koncert MŁYNARSKI KAMERALNIE - to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.
Chyby Nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości...
Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya- Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów ... z domu rodzinnego, z Miłości Matki?
Na te pytania Autorzy koncertu i Ich Wyjątkowy Gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi.
Projekt miał swoją premierę 25 stycznia 2019 roku w Filharmonii Łódzkiej w wersji na orkiestrę symfoniczną. Prezentowany jest także w wersji na orkiestrę kameralną i jazzband.

Występują:
Iza Połońska
Zbigniew Zamachowski

Zespół:
Leszek Kołodziejski - akordeon, fortepian
Michał Kobojek - saksofon
Michał Grott - gitara basowa
Radosław Bolewski - perkusja

Aranżacje: Leszek Kołodziejski
Realizacja dźwięku: Vadim Radziszewski

Patronat nad koncertem sprawuje Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Młynarski Kameralnie

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert