koncert

Morawska Brama - wieczór czeskich bardów

koncert

Morawska Brama - wieczór czeskich bardów

Morawska Brama - wieczór czeskich bardów - Bilety na koncert

Koncert Morawska Brama z udziałem zespołu Chwila Nieuwagi, Kuby Blokesza i Jiriego Krhuta. W programie wieczoru piosenki z repertuaru czeskich artystów - od Jaromira Nohavicy, przez Karela Kryla, Karela Plihala, zespół Cechomor, aż po współczesne zespoły folk-rockowe: Poletime, Jelen, Raduza i inne.

Morawska Brama (wyrwa w beskidzkim murze) potraktowana jest tu jako wrota, przez które przepływa do nas kultura czeska oraz do Czech polska, łącząc się na Śląsku. Artyści zreinterpretowali te piosenki i przepuścili przez własną fantazję i wyobraźnię. Część piosenek śpiewana jest w oryginale po czesku, a część po polsku. Koncertowi "Morawska Brama" towarzyszą wizualizacje oraz fragmenty czeskiej literatury czytane przez lektora. W repertuar wplatane są również znane z czeskich wieczorynek motywy muzyczne. Całość jest różnorodna : momentami nostalgiczna, a chwilami dowcipna, i szalona. Wszystko tak, bo oddać sedno "czeskości" i humoru naszych sąsiadów.

Gość specjalny: Jiri Krhut - wokalista, tekściarz, instrumentalista, a nade wszystko aktorski talent satyryczny, współtwórca (z Jaromirem Nohavicą i Robertem Kuśmierskim) ostrawskiego Kabaretu BO. Jego obecność wprowadza do koncertu nieopisaną wręcz dozę humoru, a publiczność wprawia w radosny szał.

Grupa Chwila Nieuwagi pochodzi z Górnego Śląska i wykonuje muzykę stanowiącą mieszankę folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu, jazzu, ballady, piosenki poetyckiej. Do tego nietypowego „miszungu” zespół dodaje element rozrywki, dowcipu i młodzieńczej fantazji, dzięki czemu zyskuje świetny kontakt z publicznością, która nie nudzi się ani przez chwilę.
Chwila Nieuwagi to zespół nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki folkowej i poetyckiej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, dwukrotny udział w finale Folkowy Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona i kilkadziesiąt innych). W 2017 roku Chwila Nieuwagi została wytypowana do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Czech Music Crossroads w Ostravie.
W swoim dorobku grupa ma trzy studyjne krążki: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013) oraz „Anieli śpiewają” (2016), album live "Morawska Brama" (2018), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych.

Kuba Blokesz to śpiewający i grający na gitarze autor, laureat kilkunastu festiwali piosenki. Ma za sobą debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie”(2015) oraz współpracę z wybitnymi artystami, takimi jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski czy Stefan Brzozowski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Morawska Brama - wieczór czeskich bardów

Rewelacyjny koncert!!!
Absolutnie rewelacyjne wydarzenie. Świetna atmosfera, piękna muzyka i te głosy! To był cudowny wieczór :)
Zamysł i wykonanie SUUUUPER!!!! Lubimy Ich razem jeszcze bardziej ;)
Lubię Chwilę Nieuwagi i tym razem też się nie zawiodłem. Było uroczo, śmiesznie, nastrojowo i po prostu pięknie.
Piękne, polecam!
Bardzo fajny koncert. Fajnie sluchalo no i fajna inicjatywa czesko-polska
Piękny koncert, dzięki któremu miałam szansę zapoznać się z czeską twórczością, która oczywiście ogromnie przypadła mi do gustu. Dziękuję wszystkim artystom za ten przyjemny wieczór. :)
Wspaniały koncert! Jako że nieczęsto mamy możliwość się ukulturalniać, wspaniałość koncertu przeżywamy podwójnie.
Jorguś + Jorgusiowa 26.10.2018 09:34
Świetny koncert i jednocześnie dobra zabawa.

Polecane z kategorii koncert