koncert

Morświn. Koncert. Elektra. Otwarcie.

koncert

Morświn. Koncert. Elektra. Otwarcie.

Morświn. Koncert. Elektra. Otwarcie. - Bilety na koncert

Drugiego dnia weekendu otwarcia Czytelni Elektra koncert zespołu Morświn, na specjalnie przygotowanej z tej okazji kameralnej scenie w Czytelni Elektra. Morświn to zespół, który tworzą Marcin Świetlicki, Małgorzata Tekli Tekiel i Paulina Owczarek.

Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet. W tym roku nagrali suitę Rewolucjaaaa, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film. Karrot Kommando wydało debiutancką płytę Morświna, na której znalazła się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek.

Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel - bas, Marcin Świetlicki - głos, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło - różne przyrządy, Tomek Chołoniewski - perkusjonalia - oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.,

Pełen program otwarcia Elektry znajdziecie tu: https://fb.me/e/TwALqQTg


Patroni medialni:
TVP Kultura
Psychosonda
Radio Kapitał
See Less

Koncert odbywa się w ramach wydarzeń związanych z otwarciem Czytelni Słów i Dźwięków - Elektra. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury lub online.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Morświn. Koncert. Elektra. Otwarcie.

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert