koncert

Moskwa, AFT 2 - Koncert charytatywny na rzecz Zuzi Pokory

koncert

Moskwa, AFT 2 - Koncert charytatywny na rzecz Zuzi Pokory

Moskwa, AFT 2 - Koncert charytatywny na rzecz Zuzi Pokory - Bilety na koncert

Zuzia prosi o pomoc w walce ze strasznym nowotworem wieku dziecięcego NEUROBLASTOMA najwyższego IV stopnia klinicznego z przerzutami do kości i szpiku. Sama z rodziną sobie nie poradzi !!! POMÓŻCIE !

AFT - skrót od ang. Audio Frequency Transformer, czyli transformator częstotliwości akustycznej.
Na początku lat 80. w szarej polskiej rzeczywistości odbiorniki radiowe młodych ludzi nastawione były na częstotliwości zachodnich stacji, nadających muzykę wolności. Dla jednych wolność oznaczała słuchanie muzyki, dla drugich - bezkompromisowość w tekstach utworów, dla jeszcze innych - twórczą niezależność artystyczną.
W 1981 roku do długiej listy nowo powstałych w całym kraju młodych zespołów rockowych dołączyła formacja AFT, działająca przy Klubie Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po roku działalności w zespole nastąpiły zmiany personalne. Do pozostającego z pierwszego składu gitarzysty Sławka Małka dołączyli gitarzyści Mirek Zawadzki i Waldek Leszczyk, basista Włodek Woch, perkusista Darek Goździkowski oraz wokalista i autor tekstów Krzysiek Zygma.
Zespół - już pod nazwą AFT 2 - tworzył własne piosenki, będące głośnym krzykiem zbuntowanego pokolenia lat 80. Jakże wymownie i odważnie w okresie stanu wojennego brzmiał utwór „A ja, na przekór wszystkim, robić będę to, co chcę”…
Młodzi muzycy z Radomska koncertowali w szkołach, klubach i domach kultury. Wszędzie byli entuzjastycznie przyjmowani przez licznie zgromadzoną widownię.

Moskwa - W Łodzi, brudnym, robotniczym mieście, wiecznie spowitym dymem z fabrycznych kominów, powstaje jeden z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych zespołów polskiej sceny punk rockowej, legenda rodzimego undergroundu – Moskwa. Pierwszy (najbardziej „moskiewski”) skład przedstawia się następująco: Paweł ‘Guma’ Gumola – wokal, gitara, autor znacznej części tekstów i kompozycji (ex – TNT, Bad Blood, Detonator), Piotr ‘Rogoz’ Rogoziński – bas, wokal (ex – Latające Żyrafy), Tomasz ‘Pałker’ Gron – perkusja (ex – Logos, R.A.P. – Rezerwowa Armia Pracy, Parlament).

Obecnie zespół tworzą Guma, basista Kamil Rogiński (będący jednocześnie trzonem folkowego projektu R.U.T.A.), na bębnach gra Radek Jarzyna. Moskwa w tym składzie wystąpiła m.in. na kołobrzeskim "RoCK Festival", zagrała - obejmującą największe miasta w Polsce - trasę "Punk Not Zgred Fest" (razem z m.in. Deuterem, GaGa Zielone Żabki, Chupacabras).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Moskwa, AFT 2 - Koncert charytatywny na rzecz Zuzi Pokory

To była nasza pierwsza wizyta w klubie muzycznym Bogart w Gomunicach,który do tej pory znaliśmy tylko z relacji znajomych którzy tam od do do czasu zaglądają na koncerty.Ich pozytywne opinie potwierdziły się w 100%. Klub ma swój klimat.Każdy z występujących zespołów dał z siebie wszystko o.Grająca na koniec Moskwa na czele z Gumą bisowała we wspaniałym stylu pół godziny.

Polecane z kategorii koncert