koncert

Motion Trio

koncert

Motion Trio

Motion Trio - Bilety na koncert

Motion Trio – polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniachwschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera - Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna. Założony dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus. Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”. Dwanaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Bilety 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu.
Ulgowe dla młodzieży - 20 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Motion Trio

Jako wieloletnia fanka MT koncert oceniam bardzo wysoko:) Nie do pobicia jest koncert z Kielc z 2013 roku ( występ przed samym Kennym Garrettem), ale korona-koncert zajmie wysokie miejsce w moim osobistym rankingu - chyba nawet w pierwszej trójce:)
Świetny koncert! Artyści zaprezentowali nieco zmodyfikowany, a przy tym dość zróżnicowany repertuar. Pod względem wykonania - na najwyższym światowym poziomie!
Fantastyczne przeżycie, pełen profesjonalizm, perfekcyjny występ
Niesamowity koncert
Zespół kreatywny i utalentowany. Zaprezentowali możliwości akordeonu w pełni. Ustawienie mikrofonów było nieco niedobalansowane, ale dla amatora niezauważalne. Niestety część publiki zdaje się nie znać podstawowych zasad anatomii bo maseczki miała tylko na ustach a nie na nosie.
Cudowny koncert, wykonawcy bawią się równie dobrze jak publiczność. Każdemu polecam.
Zespół genialny,występ jak zwykle znakomity
Bardzo wszechstronni wirtuozi, porywający a zarazem mistyczni
Wspaniały koncert, szkoda że nie był trochę planowo dłuższy, np. w dwóch blokach 45' z przerwą.
Fantastycznie
Mega występ.Chłopaki dali czadu.Jestem zachwycona.
Niesamowite jak Ci faceci grają. Aż trudno uwierzyć, że tak mało się o nich słyszy. Z drugiej strony nie ma się co dziwić. Komercja robi swoje. Kolejnych 20 lat wspólnego grania Panowie.
Świetny koncert, jak zwykle w przypadku Motion Trio. Dobre warunki na widowni, widoczność i akustyka bez zarzutu, wygodne fotele (choć mogłyby być staranniej odkurzone).
Koncert cudowny!!! Gorąco polecam zespół Motion Trio!!!
Magicy akordeonów. Było bardzo miło..

Polecane z kategorii koncert