koncert

Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej

koncert

Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej

Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej - Bilety na koncert

„Motywy żydowskie w muzyce świata” koncert muzyki klezmerskiej !!!!
(Nominacja do Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk)
Darek Wójcik vel Davidek – śpiew (bas) & Szaweł Lipski Klezmer Quartet w składzie
Szaweł Lipski – fortepian/ aranżacja
Przemek Skałuba – klarnet
Andrzej Czapliński – skrzypce
Rafał Grząka – akordeon
Koncert muzyki klezmerskiej „Motywy żydowskie w muzyce świata” Darka Wójcika jest efektem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań własnej osobowości artystycznej oraz wynikiem jego ogromnej fascynacji kulturą i historią narodu żydowskiego.
Realizując ten projekt artysta porusza się w estetyce bliskiej jego sercu.

Przez krytyków i publiczność określany mianem „Artysta Charyzmatyczny”. Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.

Owocem fascynacji Darka Wójcika jest pierwsza autorska płyta CD „Shalom Alejchem” nagrana z Pojln Klezmer Quartett w lipcu 2008 r. w Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej Polskiego Radia Program III w kategorii muzyka folkowa i etniczna. Od tego czasu artysta regularnie koncertuje, zachwycając publiczność niezwykle sugestywnym przekazem treści pieśni wykonywanych w języku jidysz i hebrajskim.

Umiejętność tak dokładnego odtwarzania języka yiddish i treści zawartych w wykonywanych pieśniach artysta posiadł dzięki lekcjom wymowy i interpretacji tekstu, udzielanych mu przez jego Mentora bł. pamięci Efraima Kislera z Gdańska, publicysty, strażnika kultury yiddish, uczestnika Powstania w Getcie Białostockim, który zaszczepił w nim ogromną miłość i szacunek do kultury żydowskiej.
We wrześniu 2015 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu. Płyta „Motywy żydowskie w muzyce świata” ukazała się w listopadzie 2015 r., a już w styczniu 2016 r. zgłoszona została do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk.
Zespół Szaweł Lipski Klezmer Quartet tworzą znakomici muzycy młodego pokolenia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie .
PROGRAM:

 1. Piosenka o złotej krainie & Ajde Jano / Dos lid fun goldenem land & Ajde Jano / The Song of theGolden land & Ajde Jano
 2. Tumbalalayke
 3. Pod cieniem czereśni / Under the shadow of cherries
 4. Lista Schindlera / Schindler's List
 5. As der Rebbe Elimelech / Kiedy Rebe Elimelech / When the Rebbe Elimelech
 6. Hava Nagila / Radujmy się / Let's rejoice
 7. Skrzypka na dachu - wiązanka / Fiddler on the roof - medley
  • „Tradition"
  • „Matchmaker"
  • „If I Were a Rich Man"
  • „Anatevka”
  • „Sunrise, Sunset"
  • „The Bottle Dance"
 8. Shabbat Shalom / Spokojnego Szabatu / Peaceful Sabbath
 9. Mayn Shtetele Belz & Ronen / Miasteczko Bełz & Ronen / Belz, my little town & Ronen
 10. Dona dona
 11. Hatikvah / Nadzieja/ The Hope
 12. The Time / Czas
 13. Du zolst nisht geyn mit keyn anderinke meydelekh / Nie chodż z innymi dziewczynami /Don't You Dare Go Out with Other Girls
 14. Nikodem - żydowski foxtrot / Nicodemus - Jewish foxtrot
 15. Kazimierz
 16. Un za der rebe zingt / A kiedy rebe śpiewa /And When the Rabbi Sings

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Motywy Żydowskie w Muzyce Światowej

Świetny koncert Muzyka, zespół i wokalista na wysokim poziomie. Ale zabrakło przedstawienia tytułów utworów. Komentarze do piosenek w języku jidysz pojawiły się tylko dwa razy.
Bardzo dobry spektakl!
Dziękujemy , przedstawienie fantastyczne, wykonawca i muzycy wspaniali. Organizacja profesjonalna .
Piękna muzyka. Wykonanie perfekcyjne. Wielkie uznanie dla zespołu muzycznego. Pan Dariusz Wójcik ma nieprzeciętny głos i potrafi poruszać najczusze struny naszych uczuć, Ogrom emocji !!!!! BRAWO!!!!
Bawiłem się zajefajnie.Tylko nie wiedziałem czy to żart prymaaprilisowy czy jawna drwina z widza przez organizatora, wykonawce i pośrednika sprzedajacego bilet na na koncert "widmo". Po wydaniu 133,12 zł. I przejechaniu ponad 200 km przybyłem do szczawieńskiego teatru zdrojowego i pocałowałem namiętnie klamkę. Okazało się że koncertu nie ma . Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę i atmosferę bardzo rozbawiony KP
Nabityw butelkę 25.07.2020 13:23
Koncert został odwołany ponoć już dawno ,niestety bilety nadal sprzedawano :( W związku z tym odeszłam spod drzwi teatru zniesmaczona a nie zadowolona .Czekam na zwrot pieniędzy od Państwa .Maila wysłałam wczoraj .

Polecane z kategorii koncert