koncert

Music Wonderland - Rafael Wojaczek Big Band

koncert

Music Wonderland - Rafael Wojaczek Big Band

Music Wonderland - Rafael Wojaczek Big Band - Bilety na koncert

Walt Disney stworzył magiczny świat opowieści, które od lat porywają i wzruszają widzów na całym świecie. Dzięki Jego twórczości od najmłodszych lat poznajemy najważniejsze wartości takie jak dobro, szlachetność, odwaga i miłość.

Filmy animowane Disneya, na których od lat wychowują się nowe pokolenia dzieci, to niewyczerpane źródło muzyki filmowej najwyższej próby. "Music Wonderland" to wydarzenie skierowane do wszystkich fanów animowanych filmów Walta Disneya i miłośników znakomitej muzyki. Rafael Wojaczek Big Band przedstawi repertuar dawnych i współczesnych kompozytorów tej genialnej muzyki.

O wykonawcy:
Rafael Wojaczek Pierwszy kontakt z trąbką miał w wieku dwóch lat, co zawdzięcza swojemu dziadkowi. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat, a jego pierwszym nauczycielem był właśnie dziadek, znany z gry Lead. Rafael odziedziczył po nim talent, a grę na trąbce ma wpisaną w geny. Już jako siedmiolatek grał w kilku miejscowych orkiestrach, a w wieku 8 lat, kiedy jego tata studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, uczęszczał na lekcje jazzu do Jurka Skalskiego oraz grał w Big Bandzie złożonym ze studentów Akademii, prowadzonym przez Sebastiana Perłowskiego. Gdy miał lat 13 rozpoczął naukę w klasie trąbki w POSM II st w Katowicach, a po roku przeniósł się do ZPSM w Żorach. Szkołę tę ukończył w 2017 roku. Grał wspólnie ze szkolnym Big Bandem jako Lead Trumpet. Razem z tym zespołem zagrał wiele koncertów, nagrał płytę oraz zdobył liczne nagrody. W 2016 roku zdobył 3 miejsce w kategorii Jazz Junior na International Jazz Contest w Tarnowie. Od 2015 roku miał przyjemność występować oraz nagrywać płyty z takimi muzykami jak Jerry Bergonzi, Nicholas Payton, Keyon Harrold, Alex Garnett, Carl Winther, Anders Morgensen, Anders Bergcrantz, Michał Urbaniak, Jerzy Główczewski, Kuba Więcek, Marcin Jahr, Arek Skolik, Kuba Badach, Marek Konarski, Artur Tuznik, Gabor Bolla, Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski oraz z takimi zespołami jak Rafael Wojaczek Quartet, Sound Smugglers, Enerjazzer, The Bohemians, FJT Orchestra, Big Band ZPSM Żory i wiele innych. W bieżącym roku rozpoczyna nagrania do autorskiej płyty wspólnie ze swoim Kwintetem Jazzowym.

Rafael Wojaczek Big Band to ponad 20 osobowa grupa wybitnych muzyków, którzy występowali niemal we wszystkich krajach na świecie. Artyści zaprezentują muzykę według własnych aranżacji z najbardziej znanych animowanych filmów Walta Disneya.
Gorąco zapraszamy na pierwszy koncert z serii "Music Wonderland" w wykonaniu Rafael Wojaczek Big Band.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Music Wonderland - Rafael Wojaczek Big Band

Sama muzyka po prostu rewelacyjna, a jeśli chodzi o kwestie techniczne to naprawdę bardzo dobra akustyka i brzmienie poszczególnych instrumentów. Profesjonalnie przygotowane!
Świetna zabawa dla młodszych i starszych słuchaczy.
Utwory wykonane przez cały zespół to wirtuozeria dla uszu, gdy zabrzmiało na scenie "Circle of Lifie" wzruszyłem się, kawał dobrej roboty. Czekam na kolejne występy :)

Polecane z kategorii koncert