koncert

Koncert Sophie Zelmani - Music&Soul Festival w Rybniku

koncert

Koncert Sophie Zelmani - Music&Soul Festival w Rybniku

Koncert Sophie Zelmani - Music&Soul Festival w Rybniku - Bilety na koncert

Sophie Zelmani, laureatka prestiżowej nagrody Grammy, jedna z najciekawszych reprezentantek światowej sceny alternatywnego pop rocka, przyjeżdża do Rybnika promować swoją najnowszą płytę ”Sunrise”.

Sophie Zelmani
Prawdziwe nazwisko Sophie Edkvist. Szwedzka piosenkarka z kręgu alternatywnego pop rocka. Urodziła się 12 lutego 1972 roku na przedmieściach Sztokholmu. W wieku czternastu lat dostała od ojca swoją pierwszą gitarę. Mimo że nie miała żadnego profesjonalnego przygotowania, bardzo szybko zaczęła pisać teksty i nagrywać piosenki w lokalnym studiu. W ten sposób powstały taśmy demo, które postanowiła rozesłać do różnych wytwórni. Jako pierwszy, odpowiedział szwedzki oddział Sony Music.

W 1995 roku, po podpisaniu kontraktu – wydała swój debiutancki longplay Sophie Zelmani. Mimo, że cały materiał nagrano w zaledwie dwa tygodnie, to jednak prace w studiu trwały kilka miesięcy. W ciepłych recenzjach porównywano jej kompozycje do wczesnych dokonań Van Morrisona.
Rok później wokalistka otrzymała Grammy w kategorii Najlepszy Debiut.

W 1997 roku, gdy sprzedaż krążka osiągnęła pułap 200 tysięcy egzemplarzy – Columbia Records postanowiła wykupić prawa do płyty i ruszyć z kampanią promocyjną na rynku amerykańskim. W następnym roku ukazał się drugi album artystki – Precious Burden, a w 1999 roku światło dzienne ujrzała płyta Time to Kill. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich – ten krążek Zelmani nagrała już z towarzyszeniem regularnego zespołu.
W 2002 roku pojawił się longplay Sing and Dance, z ciekawymi elementami country i odniesieniami do twórczości Boba Dylana. Dwa lata później do sklepów trafił album Love Affair. W 2005 roku artystka wydała pierwszą w swojej karierze kompilację – A Decade of Dreams 1995-2005, poszerzoną o trzy premierowe utwory.

Po dwóch latach, Zelmani wróciła studyjnym krążkiem Memory Loves You. Rok później fani otrzymali kolejną płytę – The Ocean and Me. Płyta miała dla samej artystki także wymiar terapeutyczny. Od lat Zelmani panicznie boi się wody. Ta fobia stanowi dla niej problem, z którym stara się walczyć. Stąd wśród piosenek – utwór The Ocean and Me, opowiadający o lęku i równoczesnej fascynacji artystki – wodą. W 2008 roku do sklepów trafiła jej druga składanka – Original Album Classics.
Pod koniec lutego 2010 roku wokalistka zaprezentowała swoje najnowsze dzieło – I’m the Rain. Album jest świetnym połączeniem nisko zawieszonego wokalu Sophie oraz delikatnego i uspokajającego tła muzycznego. Materiał powstawał stopniowo – wpierw nagrywano wokal, następnie dokładano do niego gitary, a dopiero na samym końcu resztę instrumentów dograł zespół.

Obecnie współpracują z nią następujący muzycy – klawiszowiec Rickard Nilsso, perkusista Peter Korhonen oraz basista Thomas Axelsson.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Koncert Sophie Zelmani - Music&Soul Festival w Rybniku

Wyśmienity koncert. Cudowny nastrój. Niepowtarzalne przeżycie
Niesamowita artystka, przy tym skromna i sympatyczna. Polecam wszystkim bez względu na upodobania muzyczne. Piękny występ, nie znałem tej muzyki ale po odsłuchaniu pierwszego z brzegu utworu byłem przekonany , że warto pójść na koncert. Rzeczywistość przerosła oczekiwania.
Bardzo ciekawy koncert
Cudowny głos, niesamowita ekspresja, wrażenia z koncertu na długo pozostaną w moim sercu. Kupiłem, co jest dla mnie samego zaskoczeniem , aż 3 (trzy) płyty. Polecam, bo warto !!! Balsam dla ciała i duszy :)
Niemal dwugodzinny koncert Sophie Zelmani z wprowadzeniem p. Piotra Barona był wyjątkowym doświadczeniem, które wspominać będę jeszcze bardzo długo. Doceniam nagłośnienie sali, ale także zorganizowanie i życzliwość obsługi obiektu. Z pewnością wrócę jeszcze na organizowane tam wydarzenia kulturalne. Dziękuję!
Super artystka, fantastyczni muzycy towarzyszący.
Magiczny koncert. Sophie jak zwykle genialna.
Co tu dużo mówić, niesamowity koncert, wspaniała Sophie z zespołem, fantastyczna publiczność, prawdziwa muzyczna uczta. To nasz pierwszy koncert, na jakim byliśmy w Rybniku i pewnie nie ostatni:-)
wojtek&marta 09.04.2019 09:26
Świetny koncert i występ:')
bardzo klimatyczny, ciepły koncert, wirtuozeria i profesjonalizm na najwyźszym poziomie
Super koncert. Świetna wokalistka i świetni muzycy. Polecam wszystkim.
piękny koncert, piękna muzyka i świetni muzycy. 10 na 10 pkt. pozdrawiam
Fantastyczny koncert ,Sophie piosenki ma dosyć spokojne,melodyjne,ale jak gitarzysta dał czadu,to było coś niesamowitego. Efekt był taki,że nie chcieliśmy wypuścić wykonawców ze sceny ;) Polecam gorąco.
Był to cudowny, magiczny, nastrojowy wieczór muzyczny. Sophie okazała się sympatyczną, naturalną osobą, która sprawiła, że koncert ten będzie długo wspominanym przeżyciem:)
Fantastyczny koncert, dwie godziny cudownej muzyki i urzekającego głosu Sophie
Znakomity! Nie spodziewałem się tak fantastycznej atmosfery i tak cudownej muzyki! Jestem zachwycony! TZR do tego rodzaju koncertów wyjątkowo się nadaje!
Magic!!!
@DUstrzycki 07.04.2019 17:38
Rewelacyjny koncert! Magiczne dwie godziny z muzyką Sophie i jej zespołu...
Fantastyczny koncert. Prawdziwa uczta duchowa :) Wzruszenie, radość, energia. Polecam!!!
Super koncert, bardzo wyjątkowy, niesamowita uczta duchowa.... pełny klimatu występ....wiedziałam ze będzie super ale było cudnie polecam
Uroczy i niezapomniany.
rewelacyjny koncert. Uczta dla ucha i ducha.
Uczta duchową. Coś WSPANIAŁEGO!!!!!
Rybniczanin. 07.04.2019 11:18
Profesjonalnie i klimatycznie. Cudowny głos, rewelacyjna gitara . Magiczny czas spędzony przy dźwiękach relaksującej muzyki. Polecam wszystkim, którzy chcą odetchnąć od codziennego zabiegania i hałasu.
Kojąca. Gładka. Prosta, a Tak Wzruszająca.... Jak chmurka. ... unosi, z lekkością, kołysze. ..Wszystko staje się takie małe, takie nieważne. ...
Super koncert
Wspaniały, niesamowity koncert.
Koncert rewelacyjny, piękne piosenki, wspaniały zespół, świetna atmosfera.
Niezwykły koncert. Muzyka Sophie otula wszystko dookoła, a świat staje się piękniejszy i lepszy. Życie prostsze. I mamy wrażenie, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Składa się z codziennych małych rzeczy. Czułych gestów. Dobrych słów. Serdeczności. I trzeba nam tylko uważności, jak na koncercie, żeby to wszystko dostrzec. Niespieszność, która zdaje się towarzyszyć Sophie, zmienia zwyczajność w magię. Zapamiętam na zawsze i będę do niej wracać w chwilach pięknych, trudnych i zwyczajnych... I te gitary!!! Dziękuję ♡
Bardzo dobry koncert
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert