koncert

Musica Privata

koncert

Musica Privata

Musica Privata - Bilety na koncert

Festiwal Musica Privata od kilku lat prezentuje muzykę poszukującą i buduje międzynarodowe środowisko sprzyjające postrzeganiu muzyki od strony bezpośredniego, prywatnego wyrazu artystycznego. Muzyka prywatna to taka, która "zapomina" o istniejących kierunkach czy modach, wypływa zaś z indywidualnego, duchowego pierwiastka twórcy. Festiwal prezentuje przede wszystkim muzykę improwizowaną, muzykę poważną, folkową, a także audio-art. Podczas finałowego wieczoru w Wytwórni usłyszymy:

Trio Marcin Masecki/Dagna Sadkowska/Mikołaj Pałosz zagra Schuberta

Trio złożone ze znakomitych muzyków, w odważny sposób interpretujących utwory klasycznych kompozytorów - tym razem F. Schuberta. Interpretacje tria mają z założenia w sposób nieskrępowany wyzwalać cechy indywidualne gry wykonawców, a z drugiej strony, korzystać z zasobów tradycji oraz nadawać muzyce klasycznej ożywcze tchnienie. Do stworzenia tego projektu skierowała artystów chęć przeniesienia muzyki klasycznej z sal filharmonii w progi sal klubowych, gdzie muzyka taka obecnie rzadko gości. Muzycy tworzący trio to znane osobistości sceny warszawskiej, liderzy i partycypanci niezliczonych projektów muzyki jazzowej, improwizowanej, klasycznej i współczesnej.

ODPOCZNO (Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc, Marek Kądziela, Piotr Gwadera)

Zespół powstały w 2014 roku, złożony z doświadczonych łódzich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członkow zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania. Laureaci tegorocznego Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Julianna Siedler zagra utwory Wojtka Blecharza i prawykonanie utworu Marty Śniady

Po raz pierwszy w Łodzi wykonane zostaną utwory jednego z najważniejszych kompozytorów młodego pokolenia, Wojtka Blecharza: K'an na steel drum i ok 130 patyczków oraz Blacksnowfalls na gesty dłoni wykonywane na memebranie kotła. Ponadto zaprezentowana zostanie kompozycja Marty Śniady, będzie to prawykonanie utworu. Julianna Siedler - marimbistka, perkusistka, ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w Royal Conservatory Antwerp w Belgii, wykonuje i zamawia utwory muzyki współczesnej (m.in. "Solid" na wiolonczelę i marimbę Artura Zagajewskiego).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Musica Privata

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert