Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

Muzyczne Babie Lato

koncert

Muzyczne Babie Lato

Muzyczne Babie Lato - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Muzyczne Babie lato” to projekt rozpoczęty w 2020 roku. Pomysł zrodził się z podsumowania wiosenno-letnich muzycznych działań w Miejskim Domu Kultury Batory. Babie Lato oznacza wejście w okres złotej polskiej jesieni, która kończy wakacyjną lekkość, sielankować. To powroty do pracy z urlopów, powitanie szkoły, uczelni, przygotowywanie się do zimy. Koncerty w ramach „Babiego Lata” takie właśnie są. Wybieramy artystów, których delikatne dźwięki sączą się ze sceny niczym ostatnie promienie słońca, wprowadzając słuchaczy w stan spokoju, relaksu, wytchnienia. W tym roku w ramach projektu odbędą się trzy koncerty: udało nam się zaprosić barda z Ukrainy, który wystąpi obok artystów z Polski. Postman był wielokrotnie porównywany do samego Boba Dylana. Ten multiinstrumentalista, znany jest z wykorzystywania kojącego, bardowskiego instrumentarium oraz tchnących końcem lata, poetyckich tekstów. Szczególne miejsce w jego utworach zajmuje wolne od goryczy dzielenie się refleksjami na temat świata i relacji między ludźmi. Postman bez wątpienia zalicza się do grona najciekawszych przedstawicieli współczesnej sceny ukraińskiej.
Drugim artystą jest Dżaman - songwriter, wokalista z wyrazistym głosem, looping artist, one-man band. Gra na gitarze akustycznej, śpiewa oraz aranżuje muzykę na żywo za pomocą loop station. Nie boi się zahaczyć o nostalgiczne klimaty, a także o elektroniczne rejony. W ostatnim projekcie w nowatorski sposób połączył Live-looping z orkiestrą kameralną, czego wynikiem jest EP - Live at Bazylika nagrana w Bazylice Dominikanów w Lublinie.
Trzeci zespołem, który wystąpi podczas muzycznej uczty będzie grupa BYTY - zbudowany z wokalu Katarzyny Siepki oraz rytmicznych podkładów Pawła Przyborowskiego i Sebastiana Lipińskiego. Od 2018r. artyści wspólnie tworzą muzykę elektroniczną inspirowaną nu-jazzem i art-popem. Zespół balansuje pomiędzy samplami ze starych nagrań i wyraźnie brzmiącymi melodiami.
Muzycy czerpią również ze stylistyki lo-fi, która dotychczas spotykana była najczęściej u zespołów rockowych. Ten styl cechuje wrażenie "surowości" lub wręcz "nieprzeprodukowania" dźwięków w materiale. Lo-fi w wykonaniu trójmiejskiej grupy możemy zauważyć w zamiłowaniu do szumów, trzasków i pogłosów.

Bilety w cenie 40 zł (lipiec-sierpień) oraz 50 zł (wrzesień) do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Pop

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Muzyczne Babie Lato

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert