koncert

Muzyka Srebrnego Ekranu

koncert

Muzyka Srebrnego Ekranu

Muzyka Srebrnego Ekranu - Bilety na koncert

Muzyka srebrnego ekranu

Sala Koncertowa R.O.K.

Maksym Rzemiński – fortepian
Maciej Żółtowski – dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in: przeboje światowej muzyki filmowej i arcydzieło muzyki klasycznej, koncert fortepianowy C-dur KV467 W. A. Mozarta.

Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.

„Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń... Nie mogłem im się oprzeć...”

W ten sposób Maksym Rzemiński, znakomity pianista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową. Rzemiński prezentuje tu swoją indywidualną, autorską wersję tematów muzycznych z arcydzieł filmoteki światowej, takich kompozytorów jak: Ennio Morricone (Love Affair), Krzysztof Komeda (Muzyka z filmu „Dziecko Rosemary”), Hans Zimmer (Inception), John Williams (Lista Schindlera) czy Wojciech Kilar (Walc z filmu „Rodzina Połanieckich”).

Sponsor koncertu: RADPEC SA

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Muzyka Srebrnego Ekranu

Wspaniały koncert! Chcemy więcej i dłużej. Brawo!!!

Polecane z kategorii koncert