koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI - Lata 20-te, lata 30-te- Ada Bujak

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI - Lata 20-te, lata 30-te- Ada Bujak

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI - Lata 20-te, lata 30-te- Ada Bujak - Bilety na koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Lata 20-te, lata 30-te

Adrianna Bujak-Cyran – śpiew

Krzyszfof Cyran – gitara

Marek Piątek – gitara

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

ADRIANNA BUJAK-CYRAN- absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Katarzyny Oleś–Blacha; stypendystka Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso; W 2016 r. ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie im. Fr. Chopina w Warszawie.

Pracę z piosenką zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Na scenie tego kabaretu występowała m.in. w autorskim programie Basi Stępniak-Wilk Wieczory NiePerwersyjne (CD Wieczór NiePerwersyjny, 2011 r.) i koncertach piosenki francuskiej (wraz z Adamem Piśko). Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy (2008) oraz laureatką Grechuta Festival (2011) i Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014).

W klasycznej odsłonie artystka współpracuje z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Koncertuje w Polsce i zagranicą m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Anglii, Belgii, a także w Australii.

Bierze też udział w produkcjach scenicznych: Opera Krakowska (spektakl Spojrzenia), rola Amora w operze Il ratto di Helena (muz. Marco Vitale), wystawianej na Zamku Książąt Litewskich w Wilnie, a także w musicalach Bajka o jazzie (muz. Michał Jurkiewicz) i W Królestwie muzyki (muz. Michał Jurkiewicz), produkowanych przez Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek.

Śpiewa w scholi gregoriańskiej Flores Rosarum (m.in. pierwsze polskie wykonanie - wespół ze szwajcarskim zespołem Peregrina - Ordo Virtutum, dramatu liturgicznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen). Zespół Flores Rosarum podejmuje różne projekty badawczo-artystyczne, których celem jest przywrócenie życiu koncertowemu zabytków średniowiecznej muzyki polskiej (utwory z kancjonału Jana Olbrachta z Katedry Wawelskiej, ze zbiorów klasztorów sióstr Klarysek w Krakowie, benedyktynek w Staniątkach czy braci cystersów w Lubiążu).

Adrianna Bujak-Cyran angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Jako nauczyciel pracuje z młodzieżą (Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie) i studentami (Chór Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ignatianum).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI - Lata 20-te, lata 30-te- Ada Bujak

Piękne piosenki w wykonaniu Pani Adrianny, jednak akompaniament gitarowy - jak dla mnie - zupełnie nie pasował do tego typu utworów. Tęsknie spoglądałam na fortepian stojący w rogu sali żałując, że nie ma tam pianisty ;-)

Polecane z kategorii koncert