Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Najpiękniejsze Piosenki:
Lidia Jazgar i zespół Galicja

Wystąpią:
Lidia Jazgar – śpiew

Ryszard Brączek – gitara

Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie

Tomasz Chmiel – dyrygent, aranżacje

Zaprasza: Basia Stępniak-Wilk

LIDIA JAZGAR
Wokalistka, autorka i kompozytorka piosenek; współzałożycielka zespołu Galicja, z którą to formacją artystka była m.in. laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki; absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyplomowany choreograf; prezenterka telewizyjna i radiowa, konferansjer (np. koncertu z okazji 750-lecia lokacji Artyści Krakowa swojemu Miastu, TVP2 2007), organizatorka wydarzeń kulturalnych, m.in. Galicyjskich Wieczorów z Piosenką, Nowa Huta. Dlaczego nie?! Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała m.in. Medal Świętego Brata Alberta. Koncerty Lidii Jazgar to zawsze występy z zespołem Galicja - w klubach, piwnicach, teatrach i na stadionach, w hospicjum, w przedszkolach i w kościołach… w duecie, tercecie, jako „Galicja gitarowa” albo z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych czy… dętych! Oryginalne, autorskie piosenki, w orkiestracjach pianisty Michała Woźniaka, rozpoznawalne brzmienie kompozycji gitarzysty Ryszarda Brączka i oczywiście charyzma wokalistki – Lidii Jazgar, która jak nikt inny potrafi nawiązywać więź z publicznością. To wszystko sprawia, że stale rośnie wierne grono słuchaczy Lidii Jazgar z zespołem Galicja. Aktualny dorobek płytowy Galicji to 12 wydawnictw, w tym 8 płyt CD (m.in. CD Czasem, CD Wiał wiatr z tekstami o. Andrzeja Zająca, CD Fate bene fratelli z tekstami Leszka Aleksandra Moczulskiego, CD Ale nam się wydarzyło - płyta dedykowana Korolowi Wojtyle na setne urodziny, pastorałkowa CD Czas prezentów), 2 albumy DVD oraz muzyczna książka z tajemnicą. Piosenki Galicji znaleźć można także na wielu płytach będących wyborem najcenniejszych utworów z Muzycznej Krainy Łagodności. Każdy z członków zespołu to osobna indywidualność i niezależnie od Galicjowego grania każdy realizuje się w indywidualnych projektach artystycznych. A kiedy się wszyscy w Galicji spotykają, niezwykła energia, pełna wiary, nadziei i… miłości do świata i człowieka, płynie ze sceny.
Tym razem, założyciele i liderzy zespołu Galicja, Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, wystąpią z towarzyszeniem orkiestry, z którą zaprzyjaźnieni są od wielu lat. Aranżacje dyrygenta Tomasza Chmiela i energia młodych muzyków dodają piosenkom Galicji niezwykłego wyrazu, wydobywając to, co w nich muzycznie najpiękniejsze. Zapraszamy na ten niezwykły koncert!
To będzie wspaniały początek Nowego Roku!

TOMASZ CHMIEL – dyrygent, pianista, aranżer
Pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu w Państwowym Liceum Muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu prof. Marka Koziaka. Oba kierunki ukończył z wyróżnieniem. Związany z macierzystą uczelnią, pracuje na stanowisku adiunkta. W roku 2013 uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego.
Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, wyróżniony Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. Laureat I nagrody w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Wielokrotny uczestnik seminariów Helmutha Rillinga Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie, a także kursów mistrzowskich w Salzburgu oraz Południowej Irlandii. Dyrygent gościnny Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPR. Współpracuje z Operą Krakowską. Szef Krakowskiej Młodej Filharmonii, z którą zdobył I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkół Muzycznych II Stopnia. Poza krajem koncertował w Szwecji, Francji, Niemczech, Holandii, Belgii oraz w Korei Płd.
Szczególną uwagę poświęca muzyce polskiej. Zinstrumentował na orkiestrę symfoniczną cykl pieśni Chopina, Karłowicza, a także polskie piosenki przedwojenne, pieśni patriotyczne, kolędy, pieśni maryjne. Większość tych opracowań została nagrana i wydana na płytach. Z wielką pasją aranżuje muzykę filmową.

KRAKOWSKA MŁODA FILHARMONIA
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie wykonuje ponad kilkanaście koncertów w każdym sezonie artystycznym. Występuje nie tylko w Krakowie, ale także w wielu salach koncertowych Polski m.in. w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym Roma, Filharmonii Narodowej oraz w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w salach Filharmonii Szczecińskiej, Pomorskiej i Częstochowskiej. Orkiestra regularnie koncertuje poza granicami (Niemcy, Holandia, Francja, Austria, Ukraina, Chiny). Prowadzi ożywioną współpracę z instytucjami krakowskimi, m.in.: z Operą Krakowską, Filharmonią Krakowską, z Fundacją Polsko-Chińską Chopin oraz krakowskimi domami kultury.
Najbardziej znaczącymi wydarzeniami w działalności artystycznej orkiestry były - premierowe wykonanie Nieszporów Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego (1992), zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II Stopnia, zorganizowanym przez Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie przy współudziale Centrum Edukacji Artystycznej oraz Programu II Polskiego Radia (2013) oraz tournée do Chin (2018).
Orkiestra wielokrotnie brała udział w festiwalach, m.in. w festiwalu Cracovia Sacra, jest częstym gościem cyklu Nowa Huta, dlaczego nie, organizowanym przez Dom Kultury Nowa Huta, wielokrotnie występowała w ramach festiwalu Szalone Dni Muzyki w Warszawie oraz w Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Dorobek fonograficzny orkiestry to kilka płyt, m. in. CD Polskie Pieśni Patriotyczne, CD Kolędy, CD Pieśni Maryjne oraz wydane przez Polskie Radio piosenki przedwojenne na płycie CD Nie zapomnisz mnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja

Występ profesjonalny i na wysokim poziomie. Atmosfera, którą Pani Lidia stworzyła, była przeurocza, prawie jak w niebie. Rodzinnie, domowo, PIĘKNIE.
Leszek 23.01.2022 11:23
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja
Kraków, 20.01.2022
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Jeśli to były „najpiękniejsze piosenki” to strach pomyśleć o tych, które w ocenie autorów są mniej piękne. Do piosenki potrzebny jest rym - a ten pojawił się chyba tylko w 2 utworach. A uroczyste powitanie skompromitowanej kuratorki, to po prostu żenada.
Jurek 70 21.01.2022 12:05
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja
Kraków, 20.01.2022
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Koncert był cudowny, 😃 wspaniała Lidia z Ryszardem oraz wspaniała orkiestra 😃
Dorota 21.01.2022 10:14
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Lidia Jazgar i zespół Galicja
Kraków, 20.01.2022
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK

Polecane z kategorii koncert