koncert

JAZZowy SOLVAY / Centrum Sztuki Współczesnej Solvay / 17.07.2021

koncert

JAZZowy SOLVAY / Centrum Sztuki Współczesnej Solvay / 17.07.2021

JAZZowy SOLVAY / Centrum Sztuki Współczesnej Solvay / 17.07.2021 - Bilety na koncert

Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy polskich wykonawców na znak solidarności i wsparcia rodzimej sceny jazzowej, w tak trudnym dla branży muzycznej czasie pandemii. Wystąpią artyści polskiej sceny jazzowej w wyjątkowym projekcie „JAM SESSION z towarzyszeniem sekcji rytmicznej”.
W programie jazz nowoorleański utrzymany w klimacie swingującego jazzu tradycyjnego, jazz latynoamerykański oraz piosenka jazzowa.
Prowadzenie: Antoni Krupa
Kierownik muzyczny: Jarek Kaganiec
Artyści: Magdalena Mędrala-wokal, Mili Morena-wokal, Antoni Krupa z zespołem FRESH BLOOD w składzie: Krystian Jaworz-instrumenty klawiszowe, Grzegorz Piećko-gitara basowa, Kasia Bobik-perkusja, duet SURREAL PLAYERS, Władek Grochot-trąbka, Jarek Kaganiec-fortepian, Janusz Nowak-puzon, Ryszard Pałka-perkusja, Grzegorz Piętak-kontrabas.
Podczas Nocy Jazzu czeka nas niespodzianka w postaci wieczoru autorskiego.
Prezentacja fragmentów książki pt.: „Miasto błękitnych nut czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko…..” oraz osobisty komentarz do nich w wykonaniu samego autora Antoniego Krupy”.
Antoni Krupa autor, muzyk i dziennikarz muzyczny, od lat związany z Radiem Kraków, prowadzi swoją opowieść dwuwątkowo. Każdy z czterdziestu czterech rozdziałów składa się z części wspomnieniowej, autobiograficznej oraz z fragmentów wywiadów, które przeprowadził ze znanymi muzykami jazzowymi. Wywiady te były emitowane na antenie Radia Karków. Zamysłem autora książki nie było napisanie usystematyzowanej historii jazzu, lecz ukazanie początku i rozkwitu jazzu w Krakowie, powstanie legendarnych grup, pierwszych festiwali, kształtowanie nowych nurtów. Podkreśla role YMCA w popularyzowaniu jazzu w Krakowie, opowiada o okresie katakumbowym, narodzinach Zaduszek Jazzowych, powstaniu i działalności Jazz-Klubu Helikon, kształtowaniu się Krakowskiej Szkoły Jazzu, narodzinach jazzowej awangardy i wielu, wielu innych ważnych wydarzeniach. Przybliża sylwetki znanych i podziwianych muzyków, występujących dziś na scenach całego świata, a także owianych legendą nieżyjących już wybitnych twórców, takich jak Krzysztof Komeda czy Zbigniew Seifert, zachowanych we wspomnieniach kolegów jazzmanów. To także osobista, niesłychanie wciągająca opowieść o miłości, fascynacjach muzycznych i szaleństwach młodości.

Wejściówki do odebrania w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay,
ul. Zakopiańska 62, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje JAZZowy SOLVAY / Centrum Sztuki Współczesnej Solvay / 17.07.2021

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert