Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu

koncert

NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu

NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu” - Koncert pod patronatem honorowym Instytutu Cervantesa w Warszawie, 23.10.2022, godz. 19.30, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa

Wykonawcy:
Anna Riveiro: śpiew, tłumaczenia, koncepcja i scenariusz koncertu
Wojciech Gumiński: kontrabas
Piotr Kopietz: bandoneon
Michał Pindakiewicz: gitara

„NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu” to projekt związany z Jubileuszem 30-lecia Drogi Artystycznej Anny Riveiro przypadającym na rok 2022. Artystka od wielu lat prezentuje programy muzyki sefardyjskiej, utrzymane w różnych stylach z różnorodnymi zespołami muzyków. W programie NUEVA SEFARAD pieśni sefardyjskie zabrzmią w nowej szacie muzycznej inspirowanej m.in. muzyką hiszpańską i tangiem argentyńskim. Aranżacje nawiązują zarówno do korzeni muzyki sefardyjskiej jak też ukazują jej współczesne oblicze jako tradycji żywej. Artystce towarzyszą wybitni polscy muzycy specjalizujący w wielu gatunkach muzycznych: kontrabasista Wojciech Gumiński, bandoneonista Piotr Kopietz oraz gitarzysta Michał Pindakiewicz.

Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski oraz ich potomków a Sefarad to hebrajska nazwa Hiszpanii. Wyboru pieśni do programu dokonała Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” - eSefarad.com). Artystka wszystkie pieśni wykonuje w oryginalnym języku Sefardyjczyków ladino. Program mieni się różnorodnymi rytmami i barwami zaś zmysłowy głos solistki i ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog... Kunszt wokalny Anny Riveiro i wirtuozeria muzyków gwarantują naprawdę wyjątkowy spektakl muzyczny.

„Pieśni sefardyjskie w interpretacji Anny Riveiro zachowały coś z żydowskiej nostalgii, hiszpańskiego żywiołu i orientalnej zmysłowości. Pozwalają zatopić się w magii Orientu, na chwilę, na godzinę… na całe życie?” Polska The Times

Anna Riveiro
Charyzmatyczna wokalistka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie współpracując z wybitnymi solistami i zespołami. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka sefardyjska. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącego języków zagrożonych wymarciem. Jej poszukiwania twórcze kierują się także od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej związanej z kulturą Hiszpanii, Portugalii i Ameryki Łacińskiej.

Jako uznana w świecie wykonawczyni jest stale zapraszana na międzynarodowe festiwale - m.in. wystąpiła jako pierwsza artystka z Polski na jubileuszowej edycji 10' MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania). Dokonała też wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m. in. dla wytwórni UNIVERSAL MUSIC. Jej płyty z pieśniami sefardyjskimi: LUNAS OLVIDADAS i DOS AMANTES nagrane zostały pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie. Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu (również „online”) stosując autorską metodę nauczania w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL STUDIO. Więcej o twórczości Anny Riveiro: www.annariveiro.com

„Anna Riveiro to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistek. Wyjątkowy głos, o ciepłej, południowej barwie oraz różnorodne inspiracje muzyczne pozwalają zająć jej szczególne miejsce na polskiej i światowej scenie muzycznej.” Jazz Forum, The European Jazz Magazin

Wojciech Gumiński
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzowego na Bednarskiej oraz Universitat der Kunste w Berlinie. Gra każdy rodzaj muzyki z pełnym zaangażowaniem. Swoją energię podczas koncertów klasycznych zawdzięcza wielu orkiestrom. Współpracuje z teatrami: Teatr Narodowy, Teatr Dramatyczny, Teatr Polonia, Teatr Warszawy, Teatr Syrena, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Polski, Teatr Polonia, Teatr Warsawy, Teatr Rampa, Teatr Ateneum, Teatr Kamienica, Teatr Żydowski, Teatr Powszechny.
W muzyce popularnej współpracuje z zespołami: Le-ski, Bemine, Anita Lipnicka & John Porter, Voice Band, Kasia Stankiewicz, Kasia Kowalska, Andrzej Bachleda, Michal Hochman, Jelonek, Kala, Mateusz Krautwurst, Kasia Kiklewicz, Andaluzjon, Kameleoni, PGR, Izaiash, Navi, Missio Musica czy Wujek Samo Zło. W Muzyce Folkowej współpracuje z zespołami: Alter Etno, Tango Fuerte, ZPIT Warszawianka, Propabanda. Jako muzyk sesyjny nagrał muzykę do wielu filmów. Uczestniczy w wielu projektach w Polsce i zagranicą.

Piotr Kopietz
Multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Jako artysta sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora.
W dziedzinie kompozycji szczególnie bliska jest mu filmowa i teatralna, muzyka ilustracyjna oraz szeroka pojęta „world music”.

Michał Pindakiewicz
Wirtuoz gitary klasycznej. Gitarzysta o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracuje z wieloma teatrami i orkiestrami, m. in. z Filharmonią Narodową i Teatrem Wielkim w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Buffo, Teatrem Roma. Koncertował na wielu scenach w Polsce oraz m. in. w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Meksyku. Występuje z wieloma zespołami oraz muzykami klasycznymi, jazzowymi i folkowymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu


Jak działają recenzje?
25.10.2022 09:33
NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu
Warszawa, 23.10.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Piękne wydarzenie, śpiew, muzyka, atmosfera.
24.10.2022 23:10
NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu
Warszawa, 23.10.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Bardzo piękny koncert, niech żałują Ci, którzy na nim nie byli.
Ewa 24.10.2022 14:58
NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu
Warszawa, 23.10.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Nastrojowy, wieczór. Wspaniali muzycy.
K. 24.10.2022 10:52
NUEVA SEFARAD - Pieśni sefardyjskie w nowym brzmieniu
Warszawa, 23.10.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)

Polecane z kategorii koncert