koncert

Najpiękniejsze Piosenki , Wojtek Gęsicki - Cohen wspomnienie

koncert

Najpiękniejsze Piosenki , Wojtek Gęsicki - Cohen wspomnienie

Najpiękniejsze Piosenki , Wojtek Gęsicki - Cohen wspomnienie - Bilety na koncert

Leonard Cohen (ur. 21.09.1934 – zm. 7.11.2016)
kanadyjski poeta, pisarz, songwriter, obdarzony charakterystycznym niskim głosem; Sławę przyniosła mu piosenka Susanne, nagrana w 1965 roku przez folkową piosenkarkę Judy Collins. Pierwszy publiczny występ Leonarda Cohena – piosenkarza, to rok 1967 – w Nowym Jorku podczas koncertu charytatywnego na rzecz organizacji domagającej się zaprzestania prób z bronią jądrową. Biografia trudna do zamknięcia w kilku zdaniach – podróże, koncerty, romanse, narkotyki, lata ciszy, spędzone m.in. na medytacjach w ośrodku zen i wciąż poruszające i zaskakujące świeżością brzmienia nowe utwory (nagrał blisko 30 płyt); pieśni wymykające się wszelkim charakterystykom; ogłaszając decyzję o przyznaniu Cohenowi prestiżowej nagrody Prince of Asturias Award for Letters, jury uzasadniło swój wybór: za tworzenie emocjonalnych obrazów, w których poezja i muzyka łączą niezmienne wartości.

Wojtek Gęsicki

kompozytor, autor tekstów, konferansjer, wykonawca literackich piosenek, którego ciepły głos wypełnia całą przestrzeń i skupia uwagę; laureat głównych nagród Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; twórca cykli koncertów (m.in. Scena Zaułek) i festiwali ogólnopolskich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych; w jego dyskografii znajdziemy płyty z piosenkami autorskimi (CD Gabinet poezji), wierszami K. C. Buszmana (CD Wyszukana prostota), pieśniami M. Grechuty; CD Wspomnienie - utwory Leonarda Cohena to wybór najlepszych piosenek Leonarda w tłumaczeniu M. Zembatego i M. Karpińskiego. Głos Wojtka, aranżacje partii akordeonowych i kunszt instrumentalny Rafała Grząki oraz wrażliwość i osobowości obu panów nadają tym pieśniom oryginalnego brzmienia.

Rafał Grząka
absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie jednego z najwybitniejszych wirtuozów akordeonu, prof. Klaudiusza Barana; od 2013 r. asystent w klasie akordeonu tegoż Uniwersytetu; laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach, Sanoku, Bratysławie; jako muzyk sesyjny współpracuje z Polskim Radiem i Telewizją, z warszawskimi teatrami, współtworzy różne projekty artystyczne (m.in. KLEZMAFOUR, THE NEW TRIO);

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Najpiękniejsze Piosenki , Wojtek Gęsicki - Cohen wspomnienie

Bardzo udany występ. Nie znałam wcześniej artystów i ich twórczości. Warto było :) Chętnie wezmę udział ponownie.
Spotkania jak zwykle zorganizowane przez p. Basie są wspaniałe. Muzyka i wykonanie super dobra zabawa i kameralne spotkania polecam
Bardzo udany koncert(to już dziewiaty koncert z tej serii)polecam i prosze o wiedcej tego typu rozrywki!! Dlaczego do chwili obecnej nie pojawił sie w internecie program na nabliższe miesiace na sale kameralną???Wiem ,że 27 .02.br.ma odbyć sie koncert twórczości Wysockiego,a nie ma nic na ten temat w internecie.

Polecane z kategorii koncert