koncert

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

koncert

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Najpiękniejsze piosenki  Anny German  śpiewa Zoriana Grzybowska - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Wystąpią:

Zoriana Grzybowska – śpiew, bandura
Sabina Kołodziej – fortepian
Tomasz Majewski - perkusjonalia

zaprasza – Barbara Stępniak-Wilk

Anna German (ur. 14.02.1936 - zm. 25.08.1982)
polska piosenkarka, kompozytorka, aktorka, z wykształcenia – magister geologii; wokalistka obdarzona bardzo rzadkim głosem, sopranem lirico-spinto; Zadebiutowała w 1960 r. we wrocławskim „Kalamburze”. Pierwsze sukcesy, które ugruntowały jej pozycję w świecie piosenki i zapewniły miejsce w sercach słuchaczy, to Festiwal w Sopocie w 1963 r. – II nagroda za piosenkę „Tak mi z tym źle” i festiwal w Opolu w 1964 r., gdzie wykonała „Tańczące Eurydyki” – również otrzymując II nagrodę. W 1966 r. wystąpiła na scenie paryskiej Olimpii. Koncertowała (śpiewając w siedmiu językach) w kraju i zagranicą, m.in. we Włoszech, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie. Pasmo sukcesów przerwał tragiczny wypadek samochodowy. Na scenę powróciła w 1970 r. – zaśpiewana wówczas na festiwalu w Opolu piosenka „Człowieczy los” przyniosła jej nagrodę publiczności. W kolejnych latach skomponowała 10 pieśni do Oratorium Oświęcimskiego, napisała książkę „Wróć do Sorrento?”, zagrała też w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie”. W 1980 r. nastąpił nawrót choroby nowotworowej, zdiagnozowanej 10 lat wcześniej. Odeszła w wieku 46 lat.

Zoriana Grzybowska

wokalistka i instrumentalistka - gra na bandurze, ukraińskim instrumencie strunowym;
W swoim repertuarze ma tradycyjne, ukraińskie pieśni ludowe, jak i utwory kompozytorów współczesnych, a także pieśni i arie operowe i operetkowe. Śpiewa również piosenki Anny German. Kunszt wokalny oraz charakterystyczna wschodnia nuta w głosie Zoriany Grzybowskiej sprawiają, że pieśni Anny German ożywają. Ciekawostką jest także połączenie tych piosenek z brzmieniem bandury.

Zoriana Grzybowska urodziła się w Chersonie na Ukrainie, ale jej rodzina ze strony matki pochodzi z Huculszczyzny, z Nadwórnej (ukr. Nadwirnej), położonej w Gorganach na południe od Stanisławowa (obecnie Iwanofrankowska). Niedługo po narodzinach Zoriany rodzice przenieśli się do Bronicy, rodzinnej wsi ojca, niedaleko Drohobycza, gdzie na świat przyszły jej trzy siostry. Naukę śpiewu i gry na bandurze rozpoczęła w wieku lat 10. w drohobyckiej Podstawowej Szkole Muzycznej i kontynuowała ją w Średniej Szkole Muzycznej, w klasie Aleksandra.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Piękny i wzruszający koncert
A i B 25.02.2022 16:32
Muzyczna uczta dla duszy!
Łukasz 25.02.2022 10:35
Piękny głos piękne wykonanie piosenek Anny German miałam wrażenie ,że słyszę samą Anne German.Polecam.
25.02.2022 08:52
Wspaniały koncert. Przepiękny głos Pani Zoriany, którym hipnotyzowała publiczność. Konferansjerka Pana Artura Grzybowskiego, zawierała informacje dot. utworów jak również elementy osobiste, co stanowiło dodatkowy "smaczek" koncertu ;-). Bardzo polecam!
Majka 20.09.2019 21:59
Bardzo dobry koncert. Jak zwykle kameralny, nastrojowy. Ciekawe prowadzenie, wyważone informacje o prezentowanych utworach. Wychodziliśmy usatysfakcjonowani!
RG 20.09.2019 09:24
To było PIĘKNE! ! ! 5 gwiazdek
19.09.2019 17:15
Impreza była bardzo udana - nasza ocena "5".
19.09.2019 14:07
Piekne, magiczne wykonanie.....cudowny głos. Bardzo dobre nagłośnienie. Polecam kameralne koncerty w NCK 😊
Małga 19.09.2019 08:29

Polecane z kategorii koncert