koncert

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

koncert

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Najpiękniejsze piosenki  Anny German  śpiewa Zoriana Grzybowska - Bilety na koncert

Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Wystąpią:

Zoriana Grzybowska – śpiew, bandura
Sabina Kołodziej – fortepian
Tomasz Majewski - perkusjonalia

zaprasza – Barbara Stępniak-Wilk

Anna German (ur. 14.02.1936 - zm. 25.08.1982)
polska piosenkarka, kompozytorka, aktorka, z wykształcenia – magister geologii; wokalistka obdarzona bardzo rzadkim głosem, sopranem lirico-spinto; Zadebiutowała w 1960 r. we wrocławskim „Kalamburze”. Pierwsze sukcesy, które ugruntowały jej pozycję w świecie piosenki i zapewniły miejsce w sercach słuchaczy, to Festiwal w Sopocie w 1963 r. – II nagroda za piosenkę „Tak mi z tym źle” i festiwal w Opolu w 1964 r., gdzie wykonała „Tańczące Eurydyki” – również otrzymując II nagrodę. W 1966 r. wystąpiła na scenie paryskiej Olimpii. Koncertowała (śpiewając w siedmiu językach) w kraju i zagranicą, m.in. we Włoszech, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie. Pasmo sukcesów przerwał tragiczny wypadek samochodowy. Na scenę powróciła w 1970 r. – zaśpiewana wówczas na festiwalu w Opolu piosenka „Człowieczy los” przyniosła jej nagrodę publiczności. W kolejnych latach skomponowała 10 pieśni do Oratorium Oświęcimskiego, napisała książkę „Wróć do Sorrento?”, zagrała też w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie”. W 1980 r. nastąpił nawrót choroby nowotworowej, zdiagnozowanej 10 lat wcześniej. Odeszła w wieku 46 lat.

Zoriana Grzybowska

wokalistka i instrumentalistka - gra na bandurze, ukraińskim instrumencie strunowym;
W swoim repertuarze ma tradycyjne, ukraińskie pieśni ludowe, jak i utwory kompozytorów współczesnych, a także pieśni i arie operowe i operetkowe. Śpiewa również piosenki Anny German. Kunszt wokalny oraz charakterystyczna wschodnia nuta w głosie Zoriany Grzybowskiej sprawiają, że pieśni Anny German ożywają. Ciekawostką jest także połączenie tych piosenek z brzmieniem bandury.

Zoriana Grzybowska urodziła się w Chersonie na Ukrainie, ale jej rodzina ze strony matki pochodzi z Huculszczyzny, z Nadwórnej (ukr. Nadwirnej), położonej w Gorganach na południe od Stanisławowa (obecnie Iwanofrankowska). Niedługo po narodzinach Zoriany rodzice przenieśli się do Bronicy, rodzinnej wsi ojca, niedaleko Drohobycza, gdzie na świat przyszły jej trzy siostry. Naukę śpiewu i gry na bandurze rozpoczęła w wieku lat 10. w drohobyckiej Podstawowej Szkole Muzycznej i kontynuowała ją w Średniej Szkole Muzycznej, w klasie Aleksandra.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: Najpiękniejsze piosenki Anny German śpiewa Zoriana Grzybowska

Wspaniały koncert. Przepiękny głos Pani Zoriany, którym hipnotyzowała publiczność. Konferansjerka Pana Artura Grzybowskiego, zawierała informacje dot. utworów jak również elementy osobiste, co stanowiło dodatkowy "smaczek" koncertu ;-). Bardzo polecam!
Bardzo dobry koncert. Jak zwykle kameralny, nastrojowy. Ciekawe prowadzenie, wyważone informacje o prezentowanych utworach. Wychodziliśmy usatysfakcjonowani!
To było PIĘKNE! ! ! 5 gwiazdek
Impreza była bardzo udana - nasza ocena "5".
Piekne, magiczne wykonanie.....cudowny głos. Bardzo dobre nagłośnienie. Polecam kameralne koncerty w NCK 😊

Polecane z kategorii koncert