Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz

koncert

Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz

Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo
Artyści ubierają pieśni Tria - Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński - we współczesne, rockowe aranżacje. Do każdej pieśni podchodzą z szacunkiem dla oryginału, ale również z własnym pomysłem. Projekt "KACZMAROCK" ma na celu zaprezentowanie ich osobistej wizji twórczości Tria. Twórczości, która jest piękna i inspirująca.
Wystąpią:
Justyna Panfilewicz - śpiew
Tomasz Paweł Orłowski - gitara
Darek Wawrzyniak – gitara

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

JACEK KACZMARSKI (ur. 22 III 1957 - zm. 10 IV 2004) - poeta, prozaik, pieśniarz; twórca ponad 600 wierszy, 5 powieści i dwu librett, także kompozytor muzyki do swoich tekstów; wykonawca autorskich pieśni przy własnym akompaniamencie gitary; laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1979 r. za utwór „Obława”, a także nagrody dziennikarzy za festiwalu w Opolu w 1981 r. za „ Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego”. O ile kompozycje Jacka Kaczmarskiego nie wybiegają poza klasyczne kanony melodyki i harmonii, o tyle każdy tekst świadczy nie tylko o wysokim kunszcie literackim, ale także o erudycji autora, jego szerokiej wiedzy z zakresu sztuki, literatury, historii i polityki. Wrażliwy na sprawy bieżące, często był w swoich utworach komentatorem wydarzeń, choć posługiwał się w tym celu metaforą, symboliką, skojarzeniami, sugestywnym przywoływaniem analogicznych obrazów z przeszłości. Wykonywana przez artystę od 1978 pieśń „Mury”, wzorowana na songu „L’estaca” Katalończyka Lluísa Llacha, stała się pieśnią antykomunistycznej opozycji, a sam Kaczmarski w świadomości wielu Polaków pozostał bardem „Solidarności”. W 1984 r. Kaczmarski zaczął pracować w Monachium dla Radia Wolna Europa. W ciągu 25 lat działalności scenicznej Jacek Kaczmarski oprócz licznych, często wielogodzinnych recitali solowych, dał wiele koncertów wraz z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim. Płyty z utrwalonymi koncertami Tria stawały się kultowymi już w chwili ich wydania. W 2018 roku ukazała się płyta CD Znaki zodiaku, kompozycje Zbigniewa Łapińskiego do wierszy Jacka Kaczmarskiego opublikowanych w 1985 r., a nie opatrzonych muzyką przez autora.

JUSTYNA PANFILEWICZ – wokalistka, autorka tekstów, interpretatorka poezji śpiewanej, kompozytorka; laureatka głównych nagród ponad 30. ogólnopolskich festiwali, m.in. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie (Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, GRECHUTA FESTIVAL oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu „Co było nie wróci. Pamięci Bułata Okudżawy” w Rudnie; wygrała także w 2015 r. Super Debiuty 52 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła dodatkowo nagrodę opolskiej Karolinki. W latach 2011-2013 Justyna Panfilewicz była wokalistką grupy Ich Troje. Obecnie jest liderką rockowego zespołu HUKzHUT. Umiejętności tej obdarzonej niezwykłym głosem artystki mogliśmy podziwiać w telewizyjnych programach talent show w TVP2 - „Bitwa na Głosy” (2011) oraz „The Voice of Poland” (2013). Wokalistka zapraszana jest do programów „Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci”, „Wielki Test TVP” oraz koncertów Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Justyna Panfilewicz pracuje obecnie także jako trener wokalny, jest wykładowcą m.in. kultowych warsztatów w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Sięga po różny repertuar, eksperymentuje muzycznie, zawsze jednak z wielkim szacunkiem dla słowa. W jej dyskografii znajdziemy płytę CD Znaki zodiaku, na której artystka obok m.in. Mariana Opani i Jana Kondraka interpretuje teksty Jacka Kaczmarskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz

Świetny koncert jak i organizacja :)
Katarzyna 10.12.2021 17:30
Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz
Kraków, 09.12.2021
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Świetna wokalistka z charakterystycznym głosem. Dobór repertuaru a przede wszystkim zaaranżowanie i wykonanie - bardzo interesujące. Całość programu oceniam bardzo wysoko. Również profesjonalizm zarówno wykonawczyni jak i towarzyszących jej muzyków, oraz ekipy technicznej - bez zadtrzeżeń. Szczerze polecam.
Monia 10.12.2021 10:10
Najpiękniejsze piosenki, "KACZMAROCK” - czyli Kaczmarski na rockowo śpiewa Justyna Panfilewicz
Kraków, 09.12.2021
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK

Polecane z kategorii koncert