koncert

Namgar - Magiczna podróż do serca Buriacji

koncert

Namgar - Magiczna podróż do serca Buriacji

Namgar - Magiczna podróż do serca Buriacji - Bilety na koncert

Namgar to gwiazdy korzennej i współczesnej muzyki Buriacji. Zespół umiejętnie łączy tradycję buriacko-mongolską i współczesne elementy rocka, jazzu, folku, ambientu, popu, z hipnotycznym głosem kobiecym Namgar Lhasaranovej.

Muzycy Namgaru wirtuozersko grają na tradycyjnych i współczesnych instrumentach, od pierwszych dźwięków prezentując oryginalny, otwarty i nowoczesny styl. Zakorzeniony w wielowiekowej tradycji
regionu, jednocześnie niezwykle odważny i progresywny.

Głos Namgary Lhasaranovej jest równie imponujący jak jej syberyjska ojczyzna. Nieograniczony zakres wokalny Lhasaranovej swobodnie przechodzi od zabawy i dziecięcej igraszki do transowego śpiewu alikwotowego.

Zespół używa tradycyjnych mongolskich instrumentów, takich jak yatag (13-strunowa cytra), chanza (trzystrunowa lutnia) i morin khuur (dwuczęściowy instrument smyczkowy), a także elektrycznego basu i bębnów.

Namgar od momentu powstania w 2005 roku, uświetnia festiwalowe sceny na całym świecie, od Norwegii po Malezję i Stany Zjednoczone.

Inspirację do muzyki, którą tworzy zespół, Namgar Lhasaranova zaczerpnęła od dziadków i swojego ojca, którzy śpiewali jej w dzieciństwie. Pomysłowe aranżacje są nowe, ale historie opowiadane w
pieśniach są tak stare, jak sami rdzenni Buriaci, z opowieściami i mitami starożytnych mongolskich wojowników, mistrzów, koni i sławnych bitew.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Namgar - Magiczna podróż do serca Buriacji

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert