koncert

Nanga

koncert

Nanga

Nanga - Bilety na koncert

Premierowy koncert projektu, za który odpowiadają członkowie Lao Che – Maciej Dzierżanowski i Filip Różański oraz Magda Dubrowska, znana m.in. z zespołu Gang Śródmieście.

Gościnnie w nagraniach udział wzięli Karol Gola (Lao Che, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade Tworzywo). Ich debiut w 2020 roku to dziesięć utworów, w których zespół bez znieczulenia przygląda się rzeczywistości. Przekorne, zaskakujące teksty Dubrawskiej pełne poezji i zadumy nad niezrozumiałym światem to mocny kobiecy głos w muzyce! Zabawa gatunkami – od elektroniki po reagge, różnorodność form, charyzma głosu Magdy kojarzącego się z ulicznym rapem, narracje pełne aktualnych odniesień i głosu pokolenia, które widzi rozpadający się na ich oczach świat. „Cisza w bloku” przez wielu dziennikarzy została okrzyknięta jedną z najważniejszych płyt tego dziwnego roku.

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej...

Maciej Dzierżanowski dodaje: Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.

Jak wspomina Magda Dubrowska:
Pewnego dnia dostałam wiadomość na massengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło.

Zespół koncertuje w składzie:
Magda Dubrowska - wokal, bas, sampler
Karol Gola - sax, flet, klawisze
Maciek Dzierżanowski - perkusja, sampler
Filip Różański - klawisze, sampler, wokal

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nanga

Muzycy są skuteczni jak wytrawny samorządowiec przed nadchodzącymi wyborami, wiedzą jak oczarować publiczność. Brzmienie saksofonu na koncercie może spowodować lawinę w Himalajach, zostaję na dłużej na balu na tej górze...
Było bosko
Nanga (Prawda) na koncercie, to symbioza celnie opisujących naszą rzeczywistość tekstów pani Magdy, które wg mnie mnie, z nostalgią spoglądają w lata 80 i 90 ubiegłego wieku oraz muzyki, która osadza się w nurcie nowoczesnej polskiej elektroniki. Atmosfera nie jest gęsta, raczej zachęca do refleksji na luzie, ale jednocześnie widać było randkowanie z publicznością - mały "wypadek" pana Filipa :), rozmowy pomiędzy artystami, kilka uwag odnośnie naszego pięknego miasta :) Na sam koniec, gościnny występ pani Basi oraz niesamowity cover wokalno - taneczny :) MC Hammer'a :). Pierwszy koncert Nangi - dla mnie bomba, czekam na następne :) Dziękuję za mile spędzony wieczór.
Super koncert, energia, żywiołowość i spontan ze sceny, a i pod sceną się działo. Poza tym Browar B. to piękne miejsce z klimatem.
Było super!!
Wspaniały koncert. Czekam na kolejne z wielka niecierpliwością
MEGA! Zespół super, piosenki super, atmosfera wspaniała! Polecam

Polecane z kategorii koncert