koncert

Natalia Nykiel

koncert

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel - Bilety na koncert

Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku.
23 września premierę miał jej longplay „Lupus Electro”.
Świat „Lupus Electro” to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.
Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń – zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki.
Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu – produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy – zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury – klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię.
Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.
Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków.
Zdaniem dziennikarzy wokalistka albumem „LE” zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.
Jedną z pierwszych osób zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził zainteresowanie słuchaczy Trójki. Natalia nie musiała także długo czekać na docenienie branży i krytyków. Album „Lupus Electro” zebrał szereg pozytywnych recenzji od dziennikarzy wszystkich wiodących tytułów i serwisów muzycznych oraz dzienników opiniotwórczych, plasując się w czołówce zestawień najlepszych polskich albumów 2014 i 2015 (za sprawą reedycji albumu wzbogaconej o krążek z remixami autorstwa m.in. Patti Yang, Envee’go, R.A.U. i Stasiaka, czy Kuby Karasia z The Dumplings) roku.
Natalia w ciągu ostatniego roku stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci. Jej teledyski łącznie mają już prawie 40 milionów wyświetleń, z czego videoclip do singla „Bądź duży” znalazł się na 2 miejscu najczęściej wyświetlanych polskich teledysków oraz na 6 miejscu najczęściej odtwarzanych teledysków z całego świata w Polsce w 2015 roku!
Artystka za album „Lupus Electro” otrzymała szereg nominacji do nagród muzycznych, z czego wielu finalnie została laureatką. W ciągu ostatniego roku zagrała liczącą prawie 30 koncertów trasę koncertową po kultowych klubach w największych polskich miastach niejednokrotnie wyprzedając sale oraz wystąpiła na wiodących festiwalach. Zagrała szeroko komentowane koncerty m.in. w radiowej Trójce, na Olsztyn Green Festival 2015, czy na Spring Break Festival 2015, podczas którego wypełniła przestrzeń głównej sceny festiwalu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Natalia Nykiel

Świetny koncert ale zbyt dużo dzieci- małych dzieci. A można by było zorganizować im czas bez rodziców- w tym samym miejscu z animatorami na czas koncertu. Rodzice na koncert a dzieci do zabawy z rówieśnikami- w tle muzyka z koncertu a rodzice nareszcie czas dla siebie. Można kupić bilet dla dziecka można i zapłacić za animację- koszt byłby podobny. Natalia bała się, że dzieci mogą sobie coś zrobić wchodząc na scenę czy sięgając do kabli. Tu mi nie grało. Natalia idealna. Dzieci- których naprawdę wiele jest na Białołęce, którym można zorganizować inaczej czas już nie.
świetny występ - zacząłem ją nawet lubić....
Czułem sie jak na teatrzyku dla dzieci, które były 1/3 widowni. Swoje zostawiłem w domu a tu domowe przedszkole. Nie wiem czy takie basy światła i slowa w tekstach sa odpowiednie dla maluchów i organizator powinien zasugerować jakiś wiek np od 16 lat.
Natalia dała świetny występ, bardzo sie starała i to doceniam. Niestety czułem się tam jak na Baby Shower. Większość sali stanowiły małe wrzeszczące bachory. Nie wiem o co chodzi ustalcie jakieś granice wiekowe, minimum 15 lat. Dzięki
Super:):) Świetna wokalista, wspaniały kontakt z publicznością:) Dziękuję za zabawę:)
Super koncert, energetyczna muza. Nie spodziewałam się tak dobrej zabawy :-))))
Świetny koncert, super muzyka
Więcej koncertów Nykiel w Warszawie Było super jak zawsze
Kameralnie, profesjonalnie. Świetna Natalia! Rozgrzewka kulturalna przed- bez sensu, a właściwie jej całkowity brak
martzz 12.06.2016 19:34
Bardzo zdolna wokalistka. Na scenie czuje się doskonale, co to widać i czuć. Sądzę, że znajduję się w idealnym miejscu wyczucia stylu i poziomu artystycznego. Uderza w punkt. Aż dziwi, że jest to tak młoda osoba. Najlepszy koncert , na jakim byłam.
natkasałatka 28.03.2016 09:21

Polecane z kategorii koncert