koncert

Natya Raaga - koncert muzyki i tańca indyjskiego

koncert

Natya Raaga - koncert muzyki i tańca indyjskiego

Natya Raaga - koncert muzyki i tańca indyjskiego - Bilety na koncert

Koncert muzyki i tańca indyjskiego Natya-Raaga odbędzie się podczas Wieczoru Kultury Indyjskiej w sobotę 19 października 2019r. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.

Michał Rudaś (wokal), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) i Piotr Malec(tabla) oraz Magdalena Niernsee (taniec kathak) połączyli siły oraz fascynacje klasyczną muzyką i tańcem indyjskim, by przybliżyć tę piękną kulturę polskiej publiczności.

Muzycy przenoszą słuchaczy w świat indyjskich rag i miłosnych pieśni, które ilustruje tancerka za pomocą gestów dłoni i mimiki twarzy. Taniec, podczas którego wytupuje się rytmy bosymi stopami tworzy też dodatkową muzyczną warstwę rytmiczną.

Koncert wzbogacony jest o interakcje z publicznością: warsztaty z gestów dłoni oraz rytmiczne, a każdy utwór poprzedzony jest krótkim wyjaśnieniem o filozofii stojącej za zasadami komponowania form technicznych w tańcu kathak, o kulturze Indii, o powiązaniach sztuki z naturą i medytacją. Niektóre utwory są w języku polskim, przed innymi słowa oryginalnej pieśni tłumaczone są słowem i gestem przed jej wykonaniem.

Przed koncertem i w jego trakcie będą się odbywały wyjątkowe warsztaty palstyczne dla dzieci, oczywiście w indyjskim stylu. Podczas całego wydarzenia przed Salą Widowiskową będzie można oglądać wystawę tradycyjnych indyjskich strojów.

Projekt pt. Wieczór Kultury Indyjskiej realizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Carrom oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu i współfinansowany przez Gminę Stare Babice.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Natya Raaga - koncert muzyki i tańca indyjskiego

Bardzo ładny koncert.
wspaniała muzyka i taniec i wszystko w wykonaniu naszych rodaków !
Zjawiskowa tancerka, oryginalne doznania muzyczne, smaki orientu. Dziękuję
Bardzo udany koncert! Piękny taniec, śpiew i muzyka plus interacje z publicznością - super.
Doskonałe przdstawianie. Poszerzyło moje horyzonty.
Wspaniałe spotkanie z kulturą i ludźmi, którzy zarażają wręcz miłością do tańca i muzyki. Polecam.
Ciekawa muzyka o której wiedziałem bardzo mało. Dużo informacji jak na tak krótki czas o znaczeniu gestów w tańcu indyjskim.
Koncert wspaniały! Piękna muzyka i cudowny, porywający taniec!

Polecane z kategorii koncert