koncert

No To Co

koncert

No To Co

No To Co - Bilety na koncert

W ciechocińskim Teatrze Letnim 17. września zapowiada się niezły wpiernicz koncertowy! Wystąpi No To Co, jedyny polski zespół, który został wpisany do światowej encyklopedii BILLBOARD-u. Dwa lata temu obchodzili swoje 50-lecie w Opolu. Wciąż koncertują robiąc przy tym frajdę sobie jak i swoim odbiorcom, którzy pamiętają ich największe hity, takie jak "Te opolskie dziouchy", "Pożar w Kwaśniewicach", "Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem", "Gwiazdka z nieba", "Po zielonej trawie piłka goni", "Ach Franka Franka" czy "Najpiękniejsza jest moja ojczyzna".

No To Co to polski zespół wokalno-instrumentalny, łączący onegdaj polski folklor z muzyką skifflową i bigbitem. Obecnie występuje w składzie nadającym nieco mocniejsze, rockowo-bluesowe brzmienie: Aleksander Kawecki, Jerzy Rybiński, Zbigniew Brzeziński.

Grupa została utworzona w lipcu 1967 roku w Łodzi. Jej założycielem był ś.p. Piotr Janczerski, były wokalista zespołu Niebiesko-Czarni. Zespół, jeszcze bez nazwy, debiutował w roku 1967 roku w programie telewizyjnym „Po szóstej”. W ogłoszonym wtedy konkursie, spośród kilku tysięcy nadesłanych propozycji wybrano nazwę „Grupa Skifflowa No To Co” (od 1970 roku – „No To Co i Piotr Janczerski”). Od stycznia 1968 roku grupa rozpoczęła występy estradowe na terenie całego kraju, a także koncertowała m.in. we Francji, Kanadzie, USA, RFN, Wielkiej Brytanii i krajach socjalistycznych. W grudniu grupa wraz z Alibabkami wystąpiła w programie telewizyjnym Hej, kolęda deska, który pokazywany był w styczniu i lutym 1969 roku w wielu miastach Polski, a na przełomie roku 1969 i 1970 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W latach 1968–1970 zespół zdobywał główne nagrody, m.in. na VI KFPP w Opolu w 1968 roku za piosenkę „Po ten kwiat czerwony”. Na tym festiwalu furorę, choć bez nagrody, zrobił utwór „Te opolskie dziouchy”. Następne nagrody przyszły rok później – na III FPŻ w Kołobrzegu, V Festiwalu Bratysławska Lira i festiwalu Folk Country w Pradze. Zespół występował również na festiwalu w Sopocie, na I Europejskim Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Rzymie i na targach Midem w Cannes. 12 czerwca 1969 roku otrzymał Złotą Płytę za album Nikifor.

Po odejściu Jerzego Grunwalda pod koniec 1970 roku i Piotra Janczerskiego rok później zespół, mimo zmiany brzmienia na bardziej rockowe, zespół dalej koncertował. W latach 1972–1974 zespół koncertował w Bułgarii, NRD, ZSRR i Szwecji i pojawił się w filmie Awans (reż. Janusz Zaorski, premiera 1975-03-30). Grupa występowała również na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Ostatecznie zespół zakończył kolejny rozdział swojej działalności działalności w 1980 roku. Menedżerem grupy był do tego czasu Stanisław Cejrowski, ojciec nie mniej znanego Wojciecha :-)

Latem 1993 roku doszło do reaktywacji grupy w oryginalnym składzie, lecz bez Jerzego Grunwalda. 21 września 1993 roku wyruszyła ona w trasę koncertową No To Co – Tour of Poland ’93. W kolejnych latach formacja zbierała się na koncerty w Polsce i za granicą. Gościnnie z zespołem występował jego założyciel, Piotr Janczerski. W 2017 roku zespół wystąpił na 54 KFPP w Opolu świętując pięćdziesięciolecie działalności.

Wciąż koncertują, mają się całkiem bardzo dobrze!

Zapraszamy na muzyczną paradę, żywych wciąż naszych sercach, wspomnień :-)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje No To Co

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert