koncert

Nowica 9, Jaźna

koncert

Nowica 9, Jaźna

Nowica 9, Jaźna - Bilety na koncert

W Beskidzie Niskim w miejscowości Nowica, w wiekowej chyży mieszkał kiedyś Jan Szymczyk, jeden z ostatnich wiejskich muzykantów. Teraz w tym domu, pod numerem 9 mieszkają i tworzą muzycy, którzy przyjechali do Nowicy ze Śląska. Żyją i grają - lekko i ciężko na przemian.
Ich muzykę trudno jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego.
Jest to mocno energetyczna muzyka, z ciekawym zdecydowanym basem, rozbudowaną rytmicznie perkusją, oryginalnym brzmieniem gitary. Do tego melodyjne, czasem przypominające lata 70 klawisze i saksofon, którego dźwięki, są jakby na nowo zapisanymi, przed chwilą usłyszanymi melodiami …a to wszystko doprawione zaskakującymi wokalizami.
Zespół Nowica 9 to nowa jakość rozumienia i tworzenia muzyki. Słuchając ich koncertów ma się świadomość uczestniczenia w czymś wyjątkowym, radosnym, świeżym a przede wszystkim prawdziwym.···
Zespól współpracował m.in z CINEMANUAL Krzysztofem Owczarkiem (http://www.cinemanual.pl/) autorem „Specjalnych Projekcji Aktywnych” . Koncert Nowicy 9 w połączeniu z ruchomymi obrazami Krzysztofa Owczarka zamienia się w zaskakująco dobry spektakl muzyczno filmowy.
Podczas corocznych spotkań Nowickich, zespół zaprasza na „otwartą scenę”, gdzie spotykają się muzycy z kraju i ze świata, by wspólnie jamować i dobrze się bawić. Do tej pory członkowie Nowicy 9 spotykali się na wspólnym graniu z muzykami z zespołów: Węgajty, Ankh, Czerwie, Ścianka, Pogodno, M. Maleńczuk, Something like Elvis, A.Gralak, J.Skrzek, Locko Richter, Krzak, Maćko Korba.
Zespół Nowica 9 jest współorganizatorem odbywającego się od 2008 roku festiwalu InNOWICA

www.facebook.com/nowica9

www.myspace.com/nowica9

Jaźna
"Jaźna" to magia i tajemnica natury wód, lasów, pól i gór, głęboko zapuszczonych korzeni i wysoko do słońca wyciągniętych konarów. To niezapomniane a jednocześnie cały czas poszukiwane. "Jaźna" to grupa silnie związana czasami, wręcz nieznośnie nierozłączna a na litej skale jej punkt zaczepienia. Muzyka inspirowana czterema stronami świata a słowo jądrem ziemi, ciągnie się, przenika, grzeje i chłodzi. „Jaźna” to młodość i nieustanna chęć poznawania, dlatego tym łatwiej o nieprzetarty szlak, ale i o zgubną drogę.
Zespół „Jaźna” to autorski projekt stworzony przez grupę przyjaciół , akustyczne brzmienie, folkopodobne, przepełnione improwizacją i szalonymi podziałami, okraszone oryginalnymi tekstami.

https://www.facebook.com/jaznaband/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nowica 9, Jaźna

Genialna ekipa, cudowna, energetyczna Muzyka

Polecane z kategorii koncert