koncert

OD DESKI DO DESKI - Wieczór musicalowy

koncert

OD DESKI DO DESKI - Wieczór musicalowy

OD DESKI DO DESKI - Wieczór musicalowy - Bilety na koncert

Od deski do deski – z dziecięcej półki
Cykl: Wieczory Musicalowe

WYKONAWCY: Wiktoria Maria Jabłońska
Jarosław Kozielski
Katarzyna Mazurkiewicz

Musical nie spoczywa. Na Broadwayu nie ma ferii. Ci jednak, którzy je mają, mogą wykorzystać wolny czwartek i sprawdzić, co przygotowaliśmy w kolejnej odsłonie cyklu Wieczór musicalowy. Tym razem zabierzemy Was na pełną przygód, ekscytującą wyprawę – dla jednych będzie to odkrywanie nieznanych terenów lub okazja do spotkania, dla innych sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Lutowy koncert bowiem to pierwsze z dwóch spotkań z wielką światową literaturą, zaadaptowaną na sceny musicalowe. Tym razem poznamy musicalowe wcielenia bohaterów literatury dziecięcej. Posłuchamy, co ma do zaśpiewania Doktor Doolittle, posłuchamy, jakie są skryte marzenia Kopciuszka, wspomnimy, jak bardzo mały rozumek miał Kubuś Puchatek. Piotruś Pan przypomni nam, jak ważna jest fantazja, a na temat innych wartości wypowiedzą się bohaterowie uwielbianych od lat książek Roalda Dahla – Matylda i Charlie (ten, który wygrał bilet do Fabryki Czekolady). A jeśli ktoś da się nastraszyć Cruelli de Mon, to zaraz przegoni ją Mary Poppins! Wszystkie te postaci przemówią głosem dwojga solistów: Wiktorii Jabłońskiej i Jarosława Kozielskiego. Przy fortepianie zawtóruje im Katarzyna Mazurkiewicz. Elementem koncertu będzie lektura krótkich fragmentów wybranych książek, tak by muzyczne ilustracje stały się dopełnieniem wizji pisarzy. Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria Maria Jabłońska – śpiewa z zamiłowania od dziecka. Absolwentka ZPSM I st. w Siedlcach w klasie fortepianu u Ewy Hawryluk-Kamoli oraz PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie wokalnej u Małgorzaty Kustosz - Piątosy. Studiowała na Akademii Muzycznej w Łodzi AM, kierunek Musical. Dyplomantka Architektury Wnętrz w WSEiZ w Warszawie. Brała udział w musicalu Upiór w Operze w TM Roma w Warszawie oraz w OiFP w Białymstoku. Występowała w CKK w Katowicach w musicalu dla dzieci Bajka o Jazzie a także w Prześlicznej wiolonczelistce, polskim musicalu z przebojami Skaldów, gdzie wcieliła się w postać Ani oraz Katarzyny Figurskiej. Śpiewała w muzycznych projektach Jakuba Wociala MusicaLove oraz The Best of Andrew Lloyd Webber. Laureatka nagrody GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Musicalowym im. G. Gershwina w Ząbkach w 2015 r. Odtwórczyni Idy/Idalii w musicalu z przebojami grupy Queen pt. Rapsodia z demonem w warszawskim Teatrze Rampa. Występuje również w spektaklu Jesus Christ Superstar (Teatr Rampa) oraz Książę czy Żebrak (Teatr Tintilo).

Jarosław Kozielski – aktor i wokalista, absolwent London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w Był dzień Wigilii..., Zaczarowani, W Cieniu, reż. Teresa Kurpias-Grabowska), Filharmonii Gdańskiej (Wonderful Town, reż. Krzysztof Knurek) oraz Lawrence Hall w Londynie (Dracula, reż. David Henson, Bad Girls, reż. David Ashley).

Katarzyna Mazurkiewicz – absolwentka klasy fortepianu PSM II st. im. J. Elsnera oraz klasy skrzypiec w POESM nr 1 w Warszawie. Ukończyła z Wyróżnieniem czteroletni kurs Improwizacji Fortepianowej w Fundacji "Bednarska" w klasie prof. S. Esztenyiego, realizując program studiów I stopnia obowiązujący na wydziałach Kompozycji oraz Improwizacji.

Laureatka nagród takich, jak Nagroda Specjalna dla Akompaniatora na Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory w Kutnie, Nagroda Specjalna im. Konstantego Przybory, czy Grand Prix oraz Nagroda za najlepszą aranżację na Festiwalu Piosenki Musicalowej im. Georga Gershwina. Obecnie, poza działalnością związaną z muzyką, realizuje także inne swoje pasje, m.in. studiuje Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator: Piotr Mazur (MIK), p.mazur@mik.waw.pl, 22 586 42 35.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje OD DESKI DO DESKI - Wieczór musicalowy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert