koncert

OD WAITSA - piosenki nie tylko Toma Waitsa: Konrad Imiela & Adam Skrzypek

koncert

OD WAITSA - piosenki nie tylko Toma Waitsa: Konrad Imiela & Adam Skrzypek

OD WAITSA - piosenki nie tylko Toma Waitsa: Konrad Imiela & Adam Skrzypek - Bilety na koncert

Klub Stary Klasztor zaprasza 9 sierpnia na Letnią Scenę na koncert OD WAITSA - piosenki nie tylko z repertuaru Toma Waitsa. Wystąpią: Konrad Imiela (śpiew, gitara) i Adam Skrzypek (kontrabas)

Konrad Imiela – aktor, wokalista, reżyser teatralny, pedagog, autor piosenek. Od wielu lat jest związany z Teatrem Muzycznym Capitol (jest jego dyrektorem od 2006 roku) i Przeglądem Piosenki Aktorskiej (pełnił funkcję dyrektora artystycznego w latach 2007-2014).
Adam Skrzypek – muzyk, aranżer, kierownik muzyczny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wybitny kontrabasista mający na koncie współpracę z wieloma artystami z kręgu jazzu, muzyki teatralnej i symfonicznej. Aranżer i producent muzyczny spektakli i widowisk teatralnych, telewizyjnych i estradowych.

„Moja przygoda z solowym śpiewaniem w teatrze rozpoczęła się od recitalu z piosenkami Toma Waitsa pod tytułem „Rybi puzon"(1995), który miał swoją premierę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Jestem dziś w zupełnie innym miejscu moich poszukiwań artystycznych niż te 25 lat temu, ale ten Waits siedzi wciąż we mnie dość głęboko. Przez ten czas zaśpiewałem wiele piosenek autorów, którzy ewidentnie inspirowali się Waitsem (np. francuski artysta Arthur H.), również w moich autorskich piosenkach, jakkolwiek staram się tworzyć rzeczy oryginalne, często te waitsowskie inspiracje się odzywają. Dlatego ten koncert nazwałem „Od Waitsa", bo od niego wszystko się zaczęło, od niego wciąż odchodzę, wiele od niego wziąłem, żeby iść swoją artystyczną drogą. Wraz z moim przyjacielem Adamem Skrzypkiem, znakomitym kontrabasistą, z którym na scenie wystąpiłem już na pewno kilkaset razy, zagramy nasze ulubione waitsowskie songi, ale pójdziemy też trochę dalej, przez innych twórców, również do moich autorskich piosenek."
Konrad Imiela

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje OD WAITSA - piosenki nie tylko Toma Waitsa: Konrad Imiela & Adam Skrzypek

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert