koncert

OPPA 2019 "KAREL KRYL IN MEMORIAM" PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY. SCENARIUSZ I REŻ. PIOTR BAKAL.

koncert

OPPA 2019 "KAREL KRYL IN MEMORIAM" PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY. SCENARIUSZ I REŻ. PIOTR BAKAL.

OPPA 2019 "KAREL KRYL IN MEMORIAM" PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY. SCENARIUSZ I REŻ. PIOTR BAKAL. - Bilety na koncert

W programie udział biorą: Piotr Bakal, Andrzej Ozga i Stanisław Waszak. Komentarz autorstwa Tatiany Witkowskiej czyta Krystyna Czubówna. Wykonawcom akompaniuje zespół pod kierownictwem Rafała Grząki w składzie: Rafał Grząka – akordeon, aranżacje, Krzysztof Łochowicz – gitara i Marcin Fidos – kontrabas.

Na program składają się piosenki Karla Kryla w tłumaczeniach literackich na język polski przeplatane słowem wiążącym przybliżającym życie, twórczość i światopogląd artysty.

W ramach OPPA ‘2019

Program słowno-muzyczny poświęcony wybitnemu czeskiemu pieśniarzowi, poecie i grafikowi, bardowi Praskiej Wiosny, współpracownikowi Sekcji Czechosłowackiej Radia Wolna Europa, którego 75 rocznica urodzin i 25 rocznica śmierci przypada w tym roku. Wiele jego pieśni zostało spopularyzowanych w naszym kraju m. in. przez Salon Niezależnych, Antoninę Krzysztoń, Jacka Kaczmarskiego czy zespół EKT Gdynia.

Cena biletu: w przedsprzedaży 20,-
w dniu koncertu 25,-

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje OPPA 2019 "KAREL KRYL IN MEMORIAM" PROGRAM SŁOWNO-MUZYCZNY. SCENARIUSZ I REŻ. PIOTR BAKAL.

Profesjonalny spektakl bardowski godny powtórzenia z przybliżający sylwetkę i twórczość Karela Kryla czeskiego symbolu niepokorności wobec socjalizmu i nie tylko.

Polecane z kategorii koncert