koncert

Od Chopina do Gershwina

koncert

Od Chopina do Gershwina

Od Chopina do Gershwina - Bilety na koncert

"Od Chopina do Gershwina" to znakomity koncert w wykonaniu pianisty Kuby Matuszczyka, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Andrzeja Tatarskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas koncertu usłyszymy pianistyczne interpretacje klasycznych utworów z różnych epok - romantyzmu, impresjonizmu, muzyki XX wieku oraz minimalizmu amerykańskiego. Śpiewak Michał Bronk wykona wybrane pieśni Karłowicza, Schummana i Gershwina.

Kuba Matuszczyk obecnie jest pianistą Teatru Muzycznego Roma oraz wydziału musicalowego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Kuba to wielokrotny laureat polskich i zagranicznych konkursów pianistycznych oraz stypendysta Morning Side Musice Bridge w Calgary w Kanadzie. Koncertował między innymi w Niemczech, Czechach, Słowacji i Francji. Oprócz utworów stricte klasycznych jak kompozycje Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego czy Sergiusza Rachmaninowa ma w swoim repertuarze utwory z pogranicza klasyki i jazzu np. dzieła Georga Gershwina i Nikolaia Kapustina.
Kuba żyje muzyką, ale ma też wiele innych pasji - od dwóch lat 5 razy w tygodniu trenuje boks. Bo sport to też jego świat:).

Pianiście towarzyszyć będzie śpiewak - Michał Bronk, absolwent wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, na co dzień również związany z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. Michał pierwsze zawodowe kroki stawiał na scenach Gdyńskiego Konsulatu Kultury oraz Teatru na Plaży w Sopocie. Współpracował też z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi. Ma w swoim dorobku wiele realizacji lektorskich - od reklam po audiobooki, głównie w języku kaszubskim, który jest jego językiem natywnym.
W wolnym czasie oddaje się swojej równie wielkiej pasji, którą jest praca w drewnie - tu łączy swą artystyczną duszę z kilkupokoleniowym doświadczeniem stolarskim i tworzy stoły, które są sercem niejednego domu.

Podczas koncertu usłyszymy pianistyczne interpretacje klasycznych utworów z różnych epok - romantyzmu, impresjonizmu, muzyki XX wieku oraz minimalizmu amerykańskiego. Śpiewak Michał Bronk wykona wybrane pieśni Karłowicza, Schummana i Gershwina.
Będzie niezwykle wirtuozersko, klimatycznie. Jednym słowem - klasyka i jazz zapisany w nutach w przystępnej formie i znakomitym wykonaniu.
To trzeba usłyszeć!
Zapraszamy:)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Od Chopina do Gershwina

Bardzo podobało się nam. Dzieci były również zauroczone. Piękny występ! Prosimy o więcej :)
Dziękuję za świetny koncert, kapitalny repertuar, świetne wykonanie obydwu Panów. Brawo!!!

Polecane z kategorii koncert