spektakl Olek Grotowski

Olek Grotowski - Wieczór ballady rycerskiej wg Waligórskiego

spektakl Olek Grotowski

Olek Grotowski - Wieczór ballady rycerskiej wg Waligórskiego

Olek Grotowski - Wieczór ballady rycerskiej wg Waligórskiego - Bilety na spektakl teatralny

Fundacja Groteka zaprasza koncert Olka Grotowskiego

Czeka nas wyjątkowy wieczór z Olkiem Grotowskim i jego pieśniami przy gitarze do tekstów Andrzeja Waligórskiego. Posłuchamy o przygodach i bohaterstwie rycerza Dreptaka i całego bukietu innego rycerstwa oraz wiele innych z repertuaru Olka Grotowskiego. Wspólne śpiewanie i kupa rubasznego humoru. Wystąpi również gość niespodzianka :)

Olek Grotowski

urodzony 7 września 1952 r.: występuje jako wykonawca tekstów Andrzeja Waligórskiego od listopada 1972 r. Komponuje muzykę do tych ballad, często wprowadzając fragmenty improwizowane, zarówno do akompaniamentu, jak i linii melodycznej.

Za rok będzie obchodził 50-lecie działalności. W latach 1983 do 2013 występował w duecie z niezapomnianą Gosią Zwierzchowską. Ma na koncie 3160 koncertów we wszystkich większych miastach polskich i w kilku za granicą. W repertuarze posiada ponad 300 utworów. Na każdym koncercie wybiera inny zestaw ballad. Lubi zapraszać publiczność do wspólnego wykonywania wybranych fragmentów piosenek. Wydał 10 płyt koncertowych.

Andrzej Waligórski

Zasłynął jako twórca tekstów piosenek wykonywanych między innymi przez Tadeusza Chyłę (Ballada o cysorzu) i Olka Grotowskiego z Małgorzatą Zwierzchowską (około tysiąca piosenek). Sam określał siebie często jako tekściarza. Był kierownikiem wrocławskiego radiowego magazynu rozrywkowego „Studio 202”, gdzie wypromował kabaret „Elita”, z którym następnie podjął współpracę.

Stworzył postać rycerza Dreptaka, symbol przeciętnego Polaka z jego wadami i zaletami. Andrzej Waligórski był też autorem popularnego słuchowiska radiowego „Rycerze” nadawanego w magazynie „60 minut na godzinę”, parodiującego Trylogię Henryka Sienkiewicza pochodzi z niego piosenka kultowa dziś piosenka „Hej, szable w dłoń”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Olek Grotowski - Wieczór ballady rycerskiej wg Waligórskiego

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl