koncert

Omega

koncert

Omega

Omega - Bilety na koncert

OMEGA to jedyny światowej sławy zespół z Europy Wschodniej. Na scenie występują od 47 lat, a od 1971 roku w niezmienionym składzie. Ich największy przebój "Dziewczyna o perłowych włosach" powstał w... 1969 roku i do dziś zaliczany jest do kanonu najpiękniejszych piosenek wszechczasów. Doczekał się kilkudziesięciu przeróbek, w Polsce "Dziewczynę" śpiewał, między innymi, Kazik.
Grupa nagrała szesnaście albumów studyjnych w ojczystym języku (szesnasty, "Égi jel" - "znak na niebie" powstał dwa lata temu po 10-letniej przerwie), nagrywała także płyty w języku angielskim i niemieckim i łącznie sprzedała ich ponad 10 milionów egzemplarzy. "Gammapolis", album, który nagrano w 1979 roku, jest do dzisiejszego dnia najlepiej sprzedającą się płytą na Węgrzech (650 tysięcy egzemplarzy w 10-milionowym kraju).
W latach siedemdziesiątych, na fali niezwykłej popularności węgierskiego rocka, Omega, obok takich grup jak Locomotiv GT, Skorpió i Generál, bardzo często występowała w Polsce, zdobywając ogromne grono zagorzałych fanów, którzy do dzisiejszego dnia pamiętają nie tylko "Dziewczynę", ale i takie wielkie przeboje jak: "Czarodziejski biały kamień", "Nie znam twojego imienia", "Koncert o północy", "Lena" czy "Never feel shame".
W latach 90-tych Omega występowała sporadycznie, dając kilka "superkoncertów" na Węgrzech. W 2004 roku muzycy zatęsknili za sceną i w ciągu dwóch lat odwiedzili wszystkie większe węgierskie miasta, grając zawsze w salach wypełnionych publicznością po brzegi. W 2007 roku głośno obchodzili jubileusz 45-lecia zespołu podczas wielkiego koncertu na Hungaroringu. W 2008 roku nie koncertowali - koncert w Warszawie 14 marca 2009 roku rozpocznie kolejny cykl koncertów Omegi.

Od 1971 roku grupa występuje w niezmienionym składzie:
János Kóbor (Mecky) - wokal
László Benkő (Laci) - instrumenty klawiszowe
György Molnár (Elefant) - gitara
Tamás Mihály (Misi) - gitara basowa
Ferenc Debreczeni (Ciki) – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Omega

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert