koncert

Opania - Cohen - Nohavica: Miłości pachniesz deszczem

koncert

Opania - Cohen - Nohavica: Miłości pachniesz deszczem

Opania - Cohen - Nohavica: Miłości pachniesz deszczem - Bilety na koncert

Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromíra Nohavicy – w oparciu o artystyczną koncepcję Mariana Opani i w doskonałym opracowaniu muzycznym Janusza Stokłosy.
W 2014 roku Marian Opania stworzył spektakl na swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej „Opania –Cohen – Nohavica” w Teatrze Buffo w Warszawie. Rok później nakładem Wydawnictwa MTJ ukazał się dwupłytowy album z piosenkami z tego przedstawienia.
Do koncertu Marian Opania zaprosił tylko trzech solistów (Iwonę Loranc, Marcina Januszkiewicza i Bartłomieja Nowosielskiego), którzy wraz z nim śpiewają największe przeboje Leonarda Cohena („Sisters of Mercy”, „Tower of Song”, „Hallelujah” czy „The Future”) i ballady Jaromíra Nohavicy („Potulní kejklíŕi”, „Až to se mnu sekne”, „Když mě brali za vojáka”, „Zítra ráno v pět”). Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim, w tłumaczeniach m.in. samego Mariana Opani.
Koncert przeznaczony dla widzów, którzy ukończyli 16 lat.

Scenariusz i reżyseria: Marian Opania
Aranżacje i opracowanie muzyczne: Janusz Stokłosa
Obsada: Marian Opania, Iwona Loranc, Marcin Januszkiewicz, Bartłomiej Nowosielski
Zespół: Jacek Kita - piano, Piotr Domagalski - kontrabas, Fabian Włodarek - akordeon

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Opania - Cohen - Nohavica: Miłości pachniesz deszczem

Ocena cztery gwiazdki a nie pięć za to ze w niedziele koncert był zorganizowany o godz. 19 a nie 17 9ew.18. O g.19 to mogą być imprezy w piątki lub soboty lub przed każdym innym dniem wolnym od pracy. A sama impreza znakomita, wysoki poziom super Opania. !!!
Organizacyjnie bez zarzutu. Merytorycznie... Mistrz trochę ględzi i podpiera się młodymi głosami. Spektakl to lekki misz-masz bez klimatu. Generalnie rozczarowanie.
Piękny, wzruszający wieczór. Nowe, ciekawe tłumaczenia tekstów dwóch wielkich bardów i rewelacyjne głosy wykonawców. Polecam
Piękne przedstawienie, warte obejrzenia. Muzyka i teksty (tłumaczenia) na wysokim poziomie
Super przedstawienie
Pod względem artystycznym wszystko było fajnie. Niepotrzebnie jednak wplecione było tyle polityki. Do takich miejsc, na takie wydarzenia, człowiek chodzi właśnie po to, by odciąć się od zjawiska zwanego polityką.
Bardzo duszna sala, brak wentylacji, fatalne oświetlenie - światła reflektorów były ustawione tak, że bezpośrednio świeciły w oczy widzom na balkonie, musiałam osłaniać oczy. Artyści nie zawiedli..

Polecane z kategorii koncert