koncert

PERŁY MUZYKI POLSKIEJ-KONCERT FORTEPIANOWY GRZEGORZ NIEMCZUK,ANNA LIPIAK

koncert

PERŁY MUZYKI POLSKIEJ-KONCERT FORTEPIANOWY GRZEGORZ NIEMCZUK,ANNA LIPIAK

PERŁY MUZYKI POLSKIEJ-KONCERT FORTEPIANOWY GRZEGORZ NIEMCZUK,ANNA LIPIAK - Bilety na koncert

Recital fortepianowy „Classico doppio” – Anna Lipiak i Grzegorz Niemczuk

Perły muzyki polskiej

Maurycy Moszkowski
Polonez op. 55 nr 3 (wyk. Anna Lipiak, Grzegorz Niemczuk)
Michał Kleofas Ogiński
Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” (wyk. Anna Lipiak)
Fryderyk Chopin
Polonez A-dur op. 40 nr 1 (wyk. Grzegorz Niemczuk)
Maria Szymanowska
Nokturn B-dur (wyk. Anna Lipiak)
Karol Szymanowski
Preludium d-moll op. 1 nr 2 (wyk. Anna Lipiak)
Fryderyk Chopin
3 Nokturny op. 9 (nr 1 Es-dur, nr 2 b-moll, nr 3 H-dur) (wyk. Grzegorz Niemczuk)
Ignacy Jan Paderewski
Menuet G-dur op. 14 nr 1 (wyk. Anna Lipiak)
Krakowiak Fantastyczny op. 14 nr 6 (wyk. Anna Lipiak)
Stanisław Moniuszko
Prząśniczka (opr. Melcer-Szczawiński) (wyk. Anna Lipiak)
Fryderyk Chopin
Walc Des-dur op. 64 nr 1 “minutowy” (wyk. Grzegorz Niemczuk)
Walc cis-moll op. 64 nr 2 (wyk. Grzegorz Niemczuk)
Walc As-dur op. 42 (wyk. Grzegorz Niemczuk)
Walc Es-dur op. 18 (wyk. Grzegorz Niemczuk)

Maurycy Moszkowski
Walc E-dur op. 34 nr 1 (wyk. Anna Lipiak)
Kaprys hiszpański a-moll op. 37 (wyk. Anna Lipiak)

Grzegorz Niemczuk (ur. 1985r. w Tychach) - w styczniu 2017 roku Program Pierwszy Polskiego Radia zestawił chopinowskie interpretacje Grzegorza Niemczuka w jednym szeregu z tak wybitnymi artystami jak Martha Argerich, Maurizio Pollini i Adam Harasiewicz. Niewątpliwie miała na to wpływ rozwijająca się od kilku lat w zawrotnym tempie kariera młodego artysty, należącego obecnie do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 17 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach (Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Litwa, Rosja, Austria, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Szwajcaria, Włochy, Belgia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Finlandia, Norwegia, Etiopia, Tanzania, Japonia, Chiny, Korea Południowa, Singapur, Malezja, Australia, Peru, Brazylia, Ekwador, Kostaryka, Kolumbia, Stany Zjednoczone, Jamajka, Curacao). Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Szczególnie ceniony jest w Azji: po spektakularnym debiucie solowym w Tokio w lipcu 2017 roku, w prestiżowym magazynie „Chopin" ukazała się niezwykle entuzjastyczna recenzja, Ten występ zaowocował kolejnymi zaproszeniami na recitale w Japonii (Tokio, Osaka, Nagoja, Sapporo, Asahikawa, Obihiro, Hakodate, Aomori), jak również kontraktem z magazynem „Chopin" na comiesięczne artykuły o wykonawstwie muzyki F. Chopina. W grudniu 2017 zadebiutował w Chinach, gdzie w ramach Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki" (największego festiwalu polskiej sztuki w Chinach) wystąpił w prestiżowej Beijing Concert Hall. Koncert ten odbił się szerokim echem we wszystkich najważniejszych mediach chińskich. Od tego czasu regularnie występował w Chinach, stając się ważną częścią festiwalu "Kręgi Sztuki". Jest również ulubieńcem norweskiej publiczności – wystąpił do tej pory w ponad 30 różnych miastach Norwegii, wszędzie wzbudzając wielki entuzjazm i otrzymując zaproszenia na kolejne występy. Pandemia COVID-19, która wybuchła na początku 2020 roku wstrzymała wprawdzie działalność koncertową pianisty, jednak otworzyła przestrzeń na aktywność w Internecie. Grzegorz Niemczuk w kwietniu 2020 roku rozpoczął bezprecedensowy i unikatowy w skali światowej projekt nagrań filmów-wykładów o wszystkich utworach Fryderyka Chopina, przeznaczonych przede wszystkim dla melomanów, chcących głębiej zrozumieć arcydzieła najwybitniejszego polskiego kompozytora. Do końca grudnia 2021 roku powstanie 315 odcinków w dwóch wersjach językowych (po polsku i angielsku) publikowanych na YouTube oraz na oficjalnej stronie pianisty na Facebooku. Na rok 2022 planowane jest nagranie studyjne wszystkich utworów Fryderyka Chopina.
Pianista posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 300 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku.

Obecnie mieszka w Bielsku-Białej. Od października 2017 roku jest doktorem sztuki, pracując na Uniwersytecie Śląskim (Wydział Artystyczny) na stanowisku adiunkta. Jego studenci odnoszą sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest również zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich na wielu uczelniach muzycznych na całym świecie, w tym: the Nanyang Academy of Art w Singapurze, Norges Musikkhøgskole w Oslo, University in Agder, Kristiansand, University of the West Indies w Kingston na Jamajce, Uniwersytet Stanowy Santa Catarina we Florianopolis, Uniwersytet Stanowy w Porto Alegre, w Brazylii, Konserwatorium Muzyczne w Limie, w Peru, Xiamen University oraz Changde University w Chinach.

Anna Lipiak, (ur. 1992r., w Zgorzelcu) jest uważana za „ jedną z najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia”, według A. Wagnera, koncertmistrza Filharmonii Śląskiej. Jej grę cechuje „poetycka muzykalność, piękny dźwięk oraz poczucie wyjątkowej swobody na scenie”(Giornale di Brescia). Artystka doskonale czuje się w pełnej ekspresji muzyce romantycznej. Talent odkryty już w wieku 5 lat umożliwił jej pobieranie lekcji gry na fortepianie, a prężnie rozwijająca się kariera pozwoliła wykonać już ponad 140 recitali w 15 krajach na 2 kontynentach świata. Posiada w stałym repertuarze koncertowym ponad 100 utworów. Jest również laureatką aż 20 międzynarodowych konkursów pianistycznych.
Pianistka zdobywała uznanie występując w: Azji – Indie, Indonezja, Wietnam, Nepal oraz Europie w ośrodkach takich jak m.in.: Włochy, Niemcy, Norwegia, Bułgaria, Turcja, Francja, Czechy, Chorwacja, Słowacja, Cypr. Z powodzeniem koncertuje również w Polsce: wystąpiła w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworku im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, Oświęcimskim Centrum Kultury i in.
Laureatka najważniejszych nagród na 20 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych, m.in.: w Padwie - I nagroda, 2016r., Piove di Sacco - I nagroda 2014r., Gussago - Brescia - I nagroda, 2013r. (Włochy), Karlovac - II nagroda 2015r. (Chorwacja), Montrond les Bains - IV nagroda 2013 r. (Francja), Ruzomberoku - I nagroda 2012r. (Słowacja), Görlitz - II nagroda 2005r., III nagroda 2011r. (Niemcy), a także Krakowie - I nagroda 2013r., Łodzi (wyróżnienie) i Jeleniej Górze - III nagroda 2001r. (Polska). Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (2013r.) oraz "Fausto Zadra" Piano Competition w Abano Terme (Włochy) (2018).
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Jerzego Sulikowskiego (2018r.). Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów jak m.in.: Dang Thai Son (2016, 2018), Arie Vardi (2016), Andrzej Jasinski (2010-2013, 2015), Boris Petrushansky (2012), Alexey Orlovetsky (2011-13, 2015), Jeffrey Swann (2013), Claudio Martinez Mehner (2013), Norma Fisher (2018), Dina Yoffe (2018).
W roku 2021 roku podjęła się realizacji projektu „Dziedzictwo muzyki polskiej”, finansowanego przez stypendium MKiDN. W 2020 roku stworzyła cykl 10 prelekcji o muzyce klasycznej wraz z koncertami online w ramach programu MKiDN, „Kultura w sieci”. W tym samym okresie wykonała również cykl recitali online „Perły Muzyki polskiej”. W 2019r. pianistka jako pierwsza Polka odbyła tak liczne 8-koncertowe tournee chopinowskie po Indiach oraz Indonezji. Koncerty okazały się ogromnym sukcesem, o czym świadczą pochlebne recenzje w najważniejszych gazetach w Indiach. W 2018 Lipiak, jako jedna z najlepszych dyplomantek, wykonała w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy I Koncert fortepianowy Es-dur Franciszka Liszta pod batutą Michała Dworzyńskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje PERŁY MUZYKI POLSKIEJ-KONCERT FORTEPIANOWY GRZEGORZ NIEMCZUK,ANNA LIPIAK

***** Przecudny koncert
Przepiękny koncert! Cudowni artyści i klimatyczne miejsce! Czego chcieć więcej? To naprawdę dobrze spędzony czas. Czekam na podobne wydarzenia
Jestem zachwycona Koncertem w Synagodze Rutika.To takie piękne klimatyczne miejsce.Pani Anna i Pan Grzegorz jak zawsze wspaniali😍😍
Miód na uszy, atmosfera super

Polecane z kategorii koncert