Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

koncert

PIOTR SZLEMPO QUINTET

koncert

PIOTR SZLEMPO QUINTET

PIOTR SZLEMPO QUINTET - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dawno nie było w polskim jazzie młodego twórcy, a takim niewątpliwie jest Piotr Szlempo, który zająłby uwagę sędziwych i wyważonych melomanów oraz młodych rozszczepieńców. Spójne i pełne brzmienie sekcji dętej, niebanalność sekcji rytmicznej, finezja i temperament kompozycji, nie pozostawiają słuchacza obojętnym na nagrania wrocławsko-gdyńskiego kwintetu. 16 grudnia ukazała się debiutancka płyta Piotr Szlempo Quintet, Polish Pentagon, której dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup instrumentów dla African Music School w Bouar (Republika Środkowoafrykańska). Koncert promujący to wydawnictwo odbędzie się 17 lutego w OPT.

PIOTR SZLEMPO QUINTET
Jan Kantner – alto saxophone
Adam Bławicki – tenor saxophone
Bartłomiej Chojnacki – double bass
Przemysław Jarosz – drums
Piotr Szlempo – trumpet

Piotr Szlempo związany jest z zespołami sceny trójmiejskiej: Extradition Quintet, Jan Konop Big Band, Gdynia Improvisers Orchestra i Soulmates. Udziela się też we wrocławskich grupach Jan Kantner Quartet i Adam Bławicki Septet. Występował ponadto u boku gwiazd polskiej estrady m.in. Justyny Steczkowskiej, Grubsona, Włodka Pawlika, Doroty Miśkiewicz, Grażyny Auguścik. Zdobył nagrody m.in. na festiwalach Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Blue Note Jazz Competition, Krokus Jazz Festival oraz Tarnów Jazz Contest.

Polish Pentagon to debiutancki album Piotra Szlempo – trębacza i kompozytora młodego pokolenia. Płyta składa się z dziesięciu rozbudowanych i zróżnicowanych kompozycji lidera. Charakterystyczną cechą zespołu jest bardzo spójne i pełne brzmienie sekcji dętej, wynikające z wieloletniej już współpracy trójki tworzących ją muzyków przy okazji innych projektów. Niebanalne brzmienie sekcji rytmicznej wynika z czegoś więcej, niż tylko z braku fortepianu – stabilność Chojnackiego w połączeniu z finezją i temperamentem Jarosza tworzą puls, który zmusza słuchacza do pozostania na dłużej z muzyką kwintetu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

17.02.2023, 20:00 OPT Działkowa
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Wrocław

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: PIOTR SZLEMPO QUINTET

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert