koncert

Pablopavo, Skalpel | MADE IN POLSKA

koncert

Pablopavo, Skalpel | MADE IN POLSKA

Pablopavo, Skalpel | MADE IN POLSKA - Bilety na koncert

Godz. 19

Pablopavo - kompozytor, autor tekstów, wokalista, ale również dziennikarz radiowy. Od ponad 10 lat związany z zespołem reaggowym Vavamuffin. Od kilku lat tworzy odmienną estetykę, wchodząc w kolektywy z formacją Ludziki czy Praczasem.

Ostatnio zadebiutował solową płytą, przygotowywanym przez kilka lat albumem Pablopavo/Tylko. Płyta znalazła się w czołówce list podsumowujących najlepsze polskie albumy ubiegłego roku. Doceniony Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna, ?za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią?.

Może ?nie umie śpiewać jak Gregory Isaacs?, ale potrafi melorecytować z zawrotną prędkością lub stworzyć klimat jak Tom Waits. Jego piosenki to współczesne ballady. Pablopavo trafne obserwacje przekuwa w błyskotliwe teksty. Z wrażliwością artysty portretuje mieszkańców Warszawy, jej codzienność oraz unikatowy, praski klimat.

Godz. 21

Skalpel to dwójka wrocławskich producentów muzycznych - Marcin Cichy i Igor Pudło. Zadebiutowali dekadę temu, wprowadzając polską elektronikę na międzynarodowy rynek. Na pierwszych dwóch albumach, wydanych nakładem prestiżowej londyńskiej wytwórni Ninja Tune, Skalpel przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70.

Na bazie sampli DJ-ski duet zbudował własne kompozycje, tworząc bardzo stylowy patchwork o wyrafinowanej muzycznej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym.

Na ostatnim, inspirowanym podróżą po Europie i obu Amerykach albumie ?Transit?, wschodnioeuropejska melancholia miesza się ze śródziemnomorskim ciepłem, a latynoskie rytmy żyją w symbiozie z elektroniką. Każdy koncert formacji Skalpel to nie tylko set DJ-ski na europejskim poziomie, ale również niezwykłe audiowizualne show.

Już 2 i 3 grudnia w doskonałej akustycznie przestrzeni Klubu Wytwórnia zobaczymy na żywo najciekawsze zjawiska polskiej sceny muzycznej w widowiskowej oprawie wizualnej.

Made in Polska to wspólny projekt TVP2 i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, prezentujący dorobek polskiej muzycznej popkultury. Jest to obecnie jedyny program telewizyjny nastawiony na wspieranie autorskiej twórczości profesjonalnych zespołów, z zachowaniem najlepszych warunków wykonań ? koncert z udziałem publiczności.

Zapraszamy na nagrania koncertów!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pablopavo, Skalpel | MADE IN POLSKA

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert