Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Paulina Jeżewska & The Tricky Things

koncert

Paulina Jeżewska & The Tricky Things

Paulina Jeżewska & The Tricky Things - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Paulina Jeżewska & The Tricky Things w składzie:
Paulina Jeżewska – wokal
Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijka ustna, conga
Sebastian Pachecki - trąbka
Maciek Knop - gitara
Maciek Mandrykowski - bas
Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja
Chcemy zabrać Państwa w podróż przez historię bluesa, którego śpiewały i czuły kobiety.
Sięgamy głównie do początków XX wieku, ale w naszym repertuarze nie brakuje też autorskich kompozycji. Podczas naszych koncertów można usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor i wiele innych pań - jednak zawsze w naszych autorskich nowoczesnych aranżacjach. Chcemy zabrać Państwa w podróż przez historię bluesa, którego śpiewały i czuły kobiety.
Sięgamy głównie do początków XX wieku, ale w naszym repertuarze nie brakuje też autorskich kompozycji. Podczas naszych koncertów można usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor i wiele innych pań - jednak zawsze w naszych autorskich nowoczesnych aranżacjach.
Gramy w składzie:
Paulina Jeżewska – wokal
Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijka ustna, conga
Sebastian Pachecki - trąbka
Maciek Knop - gitara
Maciek Mandrykowski - bas
Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja
Projekt „Kobiety Bluesa” powstał w 2021 roku z inicjatywy Pauliny Jeżewskiej – aktorki i wokalistki, wielbicielki błękitnych dźwięków. Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że znam mało, bo tylko kilka bluesowych artystek. Poszukując inspiracji i stopniowo zgłębiając historię tej rzekomo męskiej muzyki zrozumiałam, iż jest to tak ciekawy i piękny temat, że chcę, wręcz potrzebuję podzielić się nim z innymi ludźmi. Kobiety bluesa i ich historie nie przestają mnie zachwycać, co pragnę wyśpiewać oraz opowiedzieć publiczności – przywołać prekursorki gatunku, zwrócić uwagę na zapomniane wykonawczynie, zacytować współczesne artystki... Podkreślić rolę kobiecego głosu w muzyce bluesowej.
Muzycznie i prywatnie jesteśmy związani z Wrocławiem, gdzie regularnie gramy koncerty.
Wystąpiliśmy również na trzech festiwalach: Malerzów Blues Festival, Harmonisko – Wesołogórska Fiesta w Wetlinie i Vertigo Summer Blues Festival we Wrocławiu. Ważnym elementem naszych aranżacji jest rozwijanie instrumentalnej warstwy utworów i przełamywanie schematycznego podejścia do bluesa. Czerpiemy inspiracje z różnych gatunków muzycznych - proponujemy nie tylko porywające riffy gitarowe, ale także awangardowe solówki na harmonijce i afro-kubańskie partie rozbudowanej sekcji rytmicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Paulina Jeżewska & The Tricky Things

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert