koncert

Pękala Kordalysińska Pękala

koncert

Pękala Kordalysińska Pękala

Pękala Kordalysińska Pękala - Bilety na koncert

Duet Pękala Kordylasińska Pękala działa na polskiej scenie muzycznej od 2004 r., dawniej pod nazwą Hob-beats Percussion Duo. Muzycy realizują swoje muzyczne aspiracje czerpiąc z wielu różnych stylów i nurtów muzycznych, od transkrypcji utworów przeszłych epok przez muzykę nową, alternatywną do muzyki noise włącznie.

Miłosz – wibrafonista, improwizator a także adiunkt w klasie perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Magda – marimbafonistka specjalizująca się w kameralistyce XX i XXI wieku, pedagog. Wspólnie poszukują i odkrywają nowe kompozycje przeznaczone na instrumentarium perkusyjne. Szczególnie bliski jest im nurt minimal music oraz szeroko rozumiana muzyka elektroakustyczna. Współpracują z wieloma artystami i zespołami, m.in. Percussion Clavier de Lyon, Steven Schick, Mitch&Mitch, Felix Kubin. Są również założycielami Hob-beats Percussion Group, w ramach, której realizują większe pod względem obsady projekty kameralne. Muzycy są laureatami wielu międzynarodowych konkursów (m.in. International Percussion Duo Competition – Luxsemburg, Universal Marimba Competition – Belgia), koncertują w kraju i za granicą, a ich interpretacje z uznaniem przyjmowane są zarówno przez publiczność jak i krytykę muzyczną. Wraz z pianistami Lutosławski Piano Duo tworzą zespół Kwadrofonik, formację, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pękala Kordalysińska Pękala

To nie pierwsze nasze spotkanie z Pękalami (znanymi m.in. z Kwadrofonika). Kunsztowna gra, cudowne emocje, piękno mało popularnych instrumentów. Polecam za każdym razem.

Polecane z kategorii koncert