koncert

Personal Jesus Live – 40 Lat Depeche Mode

koncert

Personal Jesus Live – 40 Lat Depeche Mode

Personal Jesus Live – 40 Lat Depeche Mode - Bilety na koncert

Personal Jesus Live – 40 Lat Depeche Mode // Wrocław
29 sierpnia spotkajmy się we Wrocławiu w Starym Klasztorze na wyjątkowym wydarzeniu PERSONAL JESUS LIVE – 40 LAT DEPECHE MODE (teledysk, koncert i wielkie święto fanów).

29 sierpnia 1989 roku świat po raz pierwszy usłyszał utwór „Personal Jesus”. Zaczynała się globalna „depeszomania”. Miliony młodych ludzi kupowały płyty, wycinano artykuły prasowe, plakaty DM zdobiły ściany pokojów. Na ulicach pojawiały się grupy nastolatków, którzy ubierali się, tak jak ich idole.
Jako polscy fani Depeche Mode w oryginalny sposób świętujmy 30-lecie albumu „Violator” i 40-lecie brytyjskiej supergrupy. Główny punkt programu to kręcenie wspólnego fanowskiego teledysku!!!


Skąd taki pomysł?

Ta niesamowita historia zaczęła się na początku tego roku. Trzech fanów DM z okolic Wrocławia postanowiło przygotować koncert z okazji okrągłej rocznicy wydania „Violator'a”. Występ Pawła ,Waldka i Marcina zaplanowano na 19 marca – dokładną datę 30. rocznicy premiery albumu. Kilka dni przed koncertem ogłoszono pandemię. Imprezę odwołano, ale muzyków to nie zraziło. Atmosferę globalnej kwarantanny postanowili opisywać przy użyciu 9 piosenek z kultowego albumu. Partie wokalne i instrumentalne nagrywali w swoich mieszkaniach. Przy użyciu telefonów komórkowych kręcili domowe teledyski. Na końcu wszystko montowali i wrzucali do sieci. Tysiące miłośników DM z całego kraju gratulowały pomysłu i wykonania. Z czasem do nagrań dołączyli kolejni fani. Do dziś nakręcono 8 klipów. Do zrealizowania został ten ostatni – „Personal Jesus”.

BIO
Gołębski / Maszyński / Wełyczko play Depeche Mode

Paweł Gołębski, dziennikarz, prezenter i wokalista, szukał muzyków, którzy lubią i potrafią grać repertuar Depeche Mode. Skontaktował się z klawiszowcem, aranżerem i producentem Waldemarem Maszyńskim, znanym ze współpracy z Chillove i Mesajah. Ten zaprosił gitarzystę Marcina Wełyczkę. Razem przygotowali utwory z całego albumu „Violator”, który obchodzi 30. rocznicę wydania oraz kilkanaście innych najsłynniejszych tematów z repertuaru Depeche Mode. Podczas koncertów grają brzmienia syntezatorów z lat 80-tych i wykonują piosenki według oryginalnych aranżacji. Sięgają po kultowe płyty DM, takie jak „Music for the Masses”, „Violator”, „Songs of Faith and Devotion”. W ciągu kilku miesięcy kwarantanny zarejestrowali wszystkie piosenki z „Violator'a”, a do każdej z nich nagrali własny „domowy” teledysk. Wyjątkową koncepcję zauważyli fani z podwrocławskiej Oławy, którzy z czasem wsparli zespół w produkcji klipów. Na ten nietypowy muzyczny pomysł podczas pandemii zwróciły uwagę media, co zaowocowało wywiadami w radiu i telewizji oraz artykułami prasowymi. Tysiące fanów Depeche Mode z Polski pogratulowało im pasji i szacunku w podejściu do wykonywania utworów działającej od 40 lat ukochanej grupy. Ich fanpage stale rośnie, a muzycy planują kolejne akcje. GMW są prawdopodobnie jedynym obecnie zespołem w Polsce profesjonalnie wykonującym repertuar Depeche Mode według klasycznych aranżacji. GMW są otwarci na pomysły współpracy z innymi muzykami i fanami Depeche Mode z całego świata.


Szczegóły wydarzenia:

29 sierpnia w Starym Klasztorze zrealizujemy największy w Polsce teledysk fanów Depeche Mode. Przy zachowaniu koniecznych środków bezpieczeństwa ustawimy się w Sali Gotyckiej, a kilka kamer rejestrować będzie naszą i Waszą zabawę, grę i śpiew „Personal Jesus”.

Szczególnie mile widziane:

  • osoby, które stylizują się na Depeche Mode
  • gitarzyści z własnym sprzętem, potrafiący grać słynny riff do „Personal Jesus” (muzyków, którzy chcą zagrać podczas klipu prosimy o wcześniejszy kontakt i rezerwację miejsca. Szczegóły podamy już wkrótce!)
  • widzowie z gadżetami kojarzącymi się z oryginalnymi teledyskami Depeche Mode

Całość po zarejestrowaniu zostanie zmontowana, opublikowana w sieci i wysłana do Zespołu w prezencie od Polaków.

Uwaga!
Do teledysku przyjmiemy tylko pierwsze 150 osób czekające przy wejściu do dużej sali Starego Klasztoru z zakupionym biletem na imprezę!!!
Pamiętajcie o maseczkach i dystansie społecznym!
W klipie zadeklarowali już swój udział fani DM z Wrocławia i Oławy. Pozostałych chętnych z radością zapraszamy do współpracy.

Po sesji do teledysku zapraszamy na wielką celebrę. Koncert Gołębski / Maszyński / Wełyczko play Depeche Mode, konkursy, niespodzianki, wspomnienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Personal Jesus Live – 40 Lat Depeche Mode

Znakomity koncert, znakomity pomysł na kręcenie klipu.

Polecane z kategorii koncert