Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Pieśni roślinne

koncert

Pieśni roślinne

Pieśni roślinne - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Niegdyś śpiew i muzyka towarzyszyły życiu każdego człowieka, wielu codziennym czynnościom, jak i celebracji ważnych momentów w życiu, zmian pór roku, świąt. Rośliny i zioła były lekiem na różne dolegliwości, a także nośnikiem wielu znaczeń. Wraz ze zwiększeniem tempa życia, nasze głosy zamknęły się, a ziemia weszła w nasze posiadanie. Nie korzystamy już z należytym szacunkiem z jej owoców, nie odpłacamy się wdzięcznością za to, że możemy tu żyć… Nasze spotkanie będzie okazją do ponownego zbliżenia się do natury, a także kontemplacji ewolucji zależności, jakie pojawiły się w relacji między człowiekiem, a naturą, dzięki której jest i funkcjonuje w świecie.

Zajęcia adresowane są do osób od 16 roku życia.

PODCZAS ZAJĘĆ:

Wykonamy ćwiczenia oddechowe, emisyjne i wokalne. Poznamy rys historyczny śpiewu białego.

Nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych od podstaw, które zawierają w swych tekstach motywy roślinne (m.in. konopie, rozmaryn, lawenda, róża, ruta). Zapoznamy się z symboliką oraz właściwościami roślin, które pojawiają się w utworach. Od tej pory będziemy mogli świadomie wykorzystywać je w naszej diecie oraz podczas leczenia podstawowych dolegliwości w zaciszu domowym. Powąchamy, dotkniemy i zobaczymy na własne oczy bohaterów naszych pieśni, popijając przy tym napar z owoców dzikiej róży, będącej bombą witaminy C!

PROWADZENIE:

Anna Niestatek – wokalistka, performerka i edukatorka muzyczna. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. W swym projekcie solowym |fontAnna|, tworzy kolaże dźwiękowe wyłącznie z głosu (album „Voicollages”).

Autorka projektów, m.in.: ”Projektor głosu”, „Lekcja języka”, „PIEŚŃ W PRZESTRZEŃ”, cyklu webinarów „PIEŚŃ W MIEŚCIE”. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”. Uczestniczka wielu praktyk pracy z głosem, m.in. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu – Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską, a także projektów: „Laboratorium Technik Wokalnych”, „Powszechna Improwizacja” oraz „Laboratorium dźwiękowe”. Współpracowała m.in. z Pracownią „Uwolnij swój głos” (Radom), Muzeum Narodowym w Gdańsku, Studiem Piosenki METRO w Poznaniu, Szkołą Muzyczną NOW MUSIC, Chatą Numinosum (Warszawa), Fundacją Nowa Sztuka Wet Music.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Pieśni roślinne


Jak działają recenzje?
Dla mnie rewelacja. Jestem bardzo zadowolona. Najbardziej podobały mi się: ćwiczenia do rozśpiewania, wspólne wykonywanie pieśni i profesjonalne prowadzenie zajęć przez Annę Niestatek. Czułam się tam bezpiecznie. Zrelaksowałam się śpiewając, pijąc pyszne herbatki i wdychając aromaty polskich ziół. Czekam na ciąg dalszy.
Beata 22.09.2023 14:14

Polecane z kategorii koncert