
najbliższe wydarzenie
24.11.2023 20:00
Niegdyś śpiew i muzyka towarzyszyły życiu każdego człowieka, wielu codziennym czynnościom, jak i celebracji ważnych momentów w życiu, zmian pór roku, świąt. Rośliny i zioła były lekiem na różne dolegliwości, a także nośnikiem wielu znaczeń. Wraz ze zwiększeniem tempa życia, nasze głosy zamknęły się, a ziemia weszła w nasze posiadanie. Nie korzystamy już z należytym szacunkiem z jej owoców, nie odpłacamy się wdzięcznością za to, że możemy tu żyć… Nasze spotkanie będzie okazją do ponownego zbliżenia się do natury, a także kontemplacji ewolucji zależności, jakie pojawiły się w relacji między człowiekiem, a naturą, dzięki której jest i funkcjonuje w świecie.
Zajęcia adresowane są do osób od 16 roku życia.
PODCZAS ZAJĘĆ:
Wykonamy ćwiczenia oddechowe, emisyjne i wokalne. Poznamy rys historyczny śpiewu białego.
Nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych od podstaw, które zawierają w swych tekstach motywy roślinne (m.in. konopie, rozmaryn, lawenda, róża, ruta). Zapoznamy się z symboliką oraz właściwościami roślin, które pojawiają się w utworach. Od tej pory będziemy mogli świadomie wykorzystywać je w naszej diecie oraz podczas leczenia podstawowych dolegliwości w zaciszu domowym. Powąchamy, dotkniemy i zobaczymy na własne oczy bohaterów naszych pieśni, popijając przy tym napar z owoców dzikiej róży, będącej bombą witaminy C!
PROWADZENIE:
Anna Niestatek – wokalistka, performerka i edukatorka muzyczna. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. W swym projekcie solowym |fontAnna|, tworzy kolaże dźwiękowe wyłącznie z głosu (album „Voicollages”).
Autorka projektów, m.in.: ”Projektor głosu”, „Lekcja języka”, „PIEŚŃ W PRZESTRZEŃ”, cyklu webinarów „PIEŚŃ W MIEŚCIE”. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”. Uczestniczka wielu praktyk pracy z głosem, m.in. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu – Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską, a także projektów: „Laboratorium Technik Wokalnych”, „Powszechna Improwizacja” oraz „Laboratorium dźwiękowe”. Współpracowała m.in. z Pracownią „Uwolnij swój głos” (Radom), Muzeum Narodowym w Gdańsku, Studiem Piosenki METRO w Poznaniu, Szkołą Muzyczną NOW MUSIC, Chatą Numinosum (Warszawa), Fundacją Nowa Sztuka Wet Music.
CZYTAJ WIĘCEJ
Podaruj bliskim niezapomniane emocje
Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy
Recenzje i opinie: Pieśni roślinne
Jak działają recenzje?
Bydgoszcz, 21.09.2023
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury