koncert

Piotr Damasiewicz - Into The Roots

koncert

Piotr Damasiewicz - Into The Roots

Piotr Damasiewicz - Into The Roots - Bilety na koncert

Jazzowa podróż od Maroka przez nasze polskie góry, aż po dźwięki świata.
"Chciałem odnieść się do tradycji muzykowania w chacie góralskiej tak jak to się tradycyjnie odbywa i połączyć to z klubem jazzowym, gdzie również jamowanie jest jego naturalną częścią. Muzyka z okolic Babiej Góry została połączona z jazzem i dźwiękami świata, które towarzyszyły mi podczas moich wieloletnich podróży".
Watra to wołoska nazwa dużego ogniska, przy którym zbierają się mieszkańcy Karpat, by słuchać opowieści, wspominać, po prostu być razem. „Watra” to również tytuł nowego albumu formacji trębacza Piotra Damasiewicza, który łączy jazzowe improwizacje z tradycyjną muzyką i śpiewem góralskim z Beskidu Żywieckiego. Stamtąd pochodzą muzycy rodziny Rytów, a także trzy śpiewające siostry Krzeszowiak, które wzięły udział w nagraniach do płyty.

Into The Roots tworzą:
trębacz Piotr Damasiewicz, który melodeklamuje i pokrzykuje, kontrabasista Zbigniew Kozera grający także na prymitywnym afrykańskim instrumencie strunowym gumbri i harfie afrykańskiej oraz perkusista Paweł Szpura.
Efektowna, koncertowa premiera albumu „Watra” odbyła się 26 czerwca 2021 r. na Bielskiej Zadymce Jazzowej.

Piotr Damasiewicz – kompozytor, aranżer, trębacz, edukator oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej i muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej. Damasiewicz jest autorem projektów, takich jak Power Of The Horns, Mnemotaksja, Hadrons, ImproGraphic, a współautorem VeNN, Circles, Red Trio Quintet. Reprezentował Polskę w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe i Jazz Playes Europe oraz jako lider: Art Meetings i Melting Pot Laboratory. Jest autorem utworów orkiestrowych, kameralnych, solowych oraz muzyki teatralnej i filmowej, m.in. „Hadrons”,
zamówionego przez Narodowe Forum Muzyki na wrocławski festiwal Jazztopad czy „Some Kind of Greek Story”, skomponowanego dla Casa de Musica w Porto (Portugalia). Jest laureatem nagrody fonograficznej „Fryderyk” (2013), „Nagrody Muzycznej Wrocławia” (2013) oraz konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. W 2013 roku otrzymał tytuł „Muzyka Roku” według rankingu „Polish Jazz Blog”.
Jego płyty od kilku lat są w ścisłej czołówce wydawniczej w Polsce. Ma na swoim koncie 13 wydanych albumów, w tym 4 autorskie. Stale współpracuje z zagranicznymi grupami: portugalską Red Trio i holenderską Spinifex, ponadto z Maciejem Obarą, Maciejem Garbowskim i Dominikiem Wanią.

BILETY:
35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Piotr Damasiewicz - Into The Roots

Panowie pokazali prawdziwy talent i energię. Ich potencjał leży w tym, że mają pomysł na przekaz muzyki etnicznej, co widać i słychać z każdym dźwiękiem. Dlatego gorąco polecam. Zobaczycie, że dobre etno to nie tylko DCD.

Polecane z kategorii koncert