koncert

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

koncert

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska - Bilety na koncert

9-osobowy zespół gwiazd polskiego jazzu prowadzony przez laureata Fryderyka, trębacza Piotra Damasiewicza prezentuje program inspirowany historią Polski i polskiej muzyki improwizowanej.

„Hasło Make Polish jazz great again - trawestacja wyborczego sloganu Trumpa - brzmi tu jak mocna prowokacja. Narodowe odniesienia do bohaterów jazzowych trzech pokoleń - od Komedy i Stańki, przez Szukalskiego, po Wojtasika - wydają się znaczące, a data nagrania – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - buduje atmosferę martyrologicznego manifestu. (…) Jesteśmy w tej wizji Polski, która jest częścią świata, a nie w tej części świata, dla której nawet część własnego kraju jest partią zewnętrzną.”
Bartek Chaciński („Polityka” & „Polifonia”)

Okoliczności rejestracji albumu pomogły ostatecznie wyklarować tytuł, jednak już wcześniej wiadomo było, że na płycie znajdą się odniesienia do historii polskiego jazzu i historii Polski w ogóle. (...) Tytułowa, dwuczęściowa kompozycja to hołd złożony największym mistrzom polskiej sceny jazzowej. W pierwszej kolejności Krzysztofowi Komedzie, Tomaszowi Szukalskiemu, Tomaszowi Stańce i Piotrowi Wojtasikowi. To też nostalgiczna podróż do heroicznego okresu polskiego jazzu, czy raczej do tego okresu w polskiej kulturze, kiedy w ramach muzyki, kina, literatury, sztuk plastycznych w najbardziej wyrazisty sposób tworzyło się to, co zwykło się nazywać polską szkołą (i tu można dopisać – plakatu, grafiki, filmu i tak dalej).
Rafał Zbrzeski „JazzPress”

Jeśli chodzi o stylistykę, prochu się tu nie wymyśla, zresztą sam lider wymienia swoich mistrzów: Tomasz Stańko, Krzysztof Komeda, Tomasz Szukalski i Piotr Wojtasik, a więc szeroko rozumiany główny nurt akustycznego jazzu, którego ww. giganci to nie tylko wybitni przedstawiciele w PL, ale, przede wszystkim, nasi oficerowie łącznikowi ze światem.
Można „Polskę” odbierać jako dzieło autonomiczne, świetnie przy tym oddające klimat współczesnej sceny jazzowej, nie tylko w kraju, a więc, oddające klimat duchowy, społeczny, a nawet polityczny.
Adam Domagała, „Z Dżezem Lżej”

Wystąpią:
Piotr Damasiewicz trąbka
Dominik Wania fortepian
Maciej Kądziela saksofon altowy
Adam Pindur saksofon tenorowy
Gerard Lebik saksofon tenorowy
Paweł Niewiadomski puzon
Ksawery Wójciński kontrabas
Jakub Cywiński kontrabas
Samuel Hall perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Piotr Damasiewicz & The Power Of The Horns: Polska

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert