koncert

Piotr Krępeć

koncert

Piotr Krępeć

Piotr Krępeć - Bilety na koncert

Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”.

Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego.

Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r.

Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.

Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Sopotu 2015r.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Gdańska 2015.
Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015.

W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album Piotr Krępeć - In Substance, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

W latach 2010-2012 związany z wytwórnią fonograficzną TopRecords.

Laureat dwóch głównych nagród legendarnego festiwalu FAMA w Świnoujściu 2008.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piotr Krępeć

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert