koncert

Piotr Sałajczyk

koncert

Piotr Sałajczyk

Piotr Sałajczyk - Bilety na koncert

Piotr Sałajczyk jest laureatem nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz przyznanej za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej. Artysta został nominowany do Paszportów Polityki (2017 r.) za wrażliwość i inteligencję, z którymi podchodzi do zapominanego na naszych estradach repertuaru, a w kręgu jego zainteresowań pozostaje zarówno muzyka najnowsza jak i nieznana muzyka polskiego romantyzmu.

W 2017 nagrał czteropłytowy album z dziełami Juliusza Zarębskiego. Rok później pianista podjął się rejestracji wszystkich dzieł Władysława Żeleńskiego przeznaczonych na fortepian. Artysta ma na swoim koncie liczne prawykonania muzyki współczesnej, współpracuje m.in. z Apollon Musagete Quartet, Royal String Quartet, Piotrem Pławnerem, Agatą Zubel i Kwartetem Śląskim.
Z tym ostatnim zespołem nagrał Kwintet fortepianowy Mieczysława Wajnberga (Fryderyk w 2018 r.), co stało się początkiem jego fascynacji tym kompozytorem. Jest współtwórcą formacji kameralnej Wajnberg Trio. W centrum swoich zainteresowań stawia osobę i twórczość Karola Szymanowskiego, w 2018 roku objął funkcję wiceprezesa Towarzystwa im. K. Szymanowskiego w Zakopanem.

Piotr Sałajczym bierze także udział w wielu przedsięwzięciach filmowych i teatralnych. Nagrał wraz z NOSPR fragmenty Koncertu fortepianowego Andrzeja Panufnika do ścieżki dźwiękowej ostatniego filmu Andrzeja Wajdy *Powidoki**.*

Występował na wielu scenach w Polsce i na świecie m.in. w Budapeszcie i Pekinie. Nagrywał również dla Programu 2 Polskiego Radia, belgijskiej rozgłośni Musiq3, Deutschlandradio czy HR2. Dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zrealizował z orkiestrą AUKSO nagranie Concertino Władysława Szpilmana w ramach projektu PWM 100 na 100.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piotr Sałajczyk

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert