Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

Piotr Selim & Hanna Lewandowska

koncert

Piotr Selim & Hanna Lewandowska

Piotr Selim & Hanna Lewandowska - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Piotr Selim
kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 23 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 14 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu - spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz J.Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego.
Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin,w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin, a w 2021 roku Medal Zasłużony dla Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Od wielu lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów Hanny Lewandowskiej.
W 2012 roku ukazała się solowa płyta Piotra Selima zatytułowana „Wrytmie bolera”, zaś w 2022 roku wydana została druga solowa płyta „Piotr Selim Uważnie”.

Hanna Lewandowska
Poetka piosenki. Od wielu lat współpracuje z Piotrem Selimem, dla którego pisze teksty utworów. Piosenki tej autorsko–kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów. Hanna Lewandowska publikowała w Kwartalniku Literackim „Akcent”, wydawnictwach Gaudium i Polihymnia. Debiutancka, solowa płyta Piotra Selima "W rytmie bolera" to 14 piosenek z tekstami jej autorstwa, a płyta „Piotr Selim Uważnie” 12 jej tekstów.

Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom ,Moje miasto, Moja ojczyzna”, autorką programu „Jestem tu, jestem z Tobą”, którego premierowe wykonanie miało miejsce w Sali Operowej lubelskiego Centrum Spotkania Kultur w roku 2018 oraz autorką oratorium „(po)mosty” napisanego w 2019 roku z okazji 450 -lecia zawarcia Unii Lubelskiej. Utwory większego formatu (kantata, oratorium) wykonywane były z udziałem czołowych artystów scen polskich.
Za swoją działalność artystyczną Autorka otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin, Medal 700- lecia Miasta Lublin oraz w 2021 roku – Medal Zasłużony dla Miasta Lublin.
„Jeśli chcielibyśmy scharakteryzować piosenki Hanny Lewandowskiej jednym przymiotnikiem, powiedzielibyśmy przede wszystkim, że są one pogodne („więcej wiosny, a mniej jesieni” – jak sama napisała). Świeżość skojarzeń, połączona z wrażliwością na współbrzmienia i współznaczenia słów, pozwala szukać dla tych utworów szlachetnych odniesień w dziełach absolutnych klasyków gatunku: Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego”.
Dr Bogusław Wróblewski – redaktor naczelny kwartalnika Akcent (Lublin-miasto poetów. Antologia).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Piotr Selim & Hanna Lewandowska

Piękny koncert
gd125 11.10.2022 06:12

Polecane z kategorii koncert