koncert

Piotr Strojnowski (DAAB)

koncert

Piotr Strojnowski (DAAB)

Piotr Strojnowski (DAAB) - Bilety na koncert

Piotr Strojnowski - pierwszy lider legendarnego zespołu DAAB wrócił po 30 latach z nowym albumem "WOLNOŚĆ SERC", który ukazał się 09.11.2018 nakładem wytwórni KARROT KOMMANDO.

Oto single promujące to wydawnictwo:
PIOTR STROJNOWSKI - Wolność Serc
https://www.youtube.com/watch?v=skwHSciuf78

PIOTR STROJNOWSKI - Mój Śnie
https://www.youtube.com/watch?v=2iDRiguIZi0

LIVE:

PIOTR STROJNOWSKI - W moim ogrodzie (LIVE)
https://www.youtube.com/watch?v=FoNfu2jcCMc

Historia przeboju "W moim ogrodzie"
https://www.youtube.com/watch?v=_pIlkqDLonk

Piotr "Struna" Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło "Muzyka Serc" które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. "W moim ogrodzie", "Fala ludzkich serc", "Zakamarki moich dusz", "Serce jak ogień" i innych... W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole "Struna" zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień - co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty - bardzo dobre teksty i komponował muzykę.
W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół "Strojnowy". Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą "Wolność Serc" bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespołu są:
Grzegorz Rytka - saksofon
Michał Marecki - instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak - bass
Jacek Orłow - perkusja
Piotr Hrycyk - instrumenty perkusyjne
Piotr Czajer - gitary
Mariusz Dziurawiec - soundmaster

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piotr Strojnowski (DAAB)

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert